صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/29
 
 
تبدیل ظرفیت های فرهنگی سیستان و بلوچستان به ظرفیتهای اقتصادی با بهره گیری از صنایع خلاق

1397/07/21
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: توسعه فضای کسب و کارهای نوین در پارک های علم و فناوری نجات بخش اشتغال جوانان تحصیل کرده و جویای کار در کشور است.

سید محمدحسین سجادی نیری در نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور در زاهدان اظهار داشت: فناوری باید سطح زندگی مردم را ارتقا دهد و گفتمان غالب کشور به علم و فناوری تبدیل شود.
وی بیان کرد: صنایع خلاق متاسفانه در گذشته مغفول مانده بود که هم اینک زمینه گسترش آن در کشور فراهم شده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های فرهنگی بسیار زیادی دارد که می توان با بهره گیری از فناوری های نوین زمینه رشد و تعالی بیشتر آن را فراهم کرد.
وی ادامه داد: با بهره گیری از ظرفیت های سیستان و بلوچستان از طریق فناوری های نوین می توان این استان را به پیشرفت و توسعه سوق داد.
سجادی نیری اظهار داشت: با حفظ چهارچوب های فرهنگی و خطوط قرمزی که در کشور داریم با تاسی از ظرفیت های حوزه فرهنگ می توانیم این فرهنگ را با استفاده از صنایع خلاق به اقتصاد نزدیک کنیم.
وی ادامه داد: با بهره گیری از کسب و کارهای نوین می توان ظرفیت های فرهنگی را اقتصادی و درآمد زا کرد.
رئیس پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست ارائه مدل جدیدی در اکوسیستم اقتصادی این استان را از جمله اهداف جشنواره صنایع خلاق عنوان کرد.
محمد نبی شهیکی تاش اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های زیادی در حوزه هنر و صنایع فرهنگی دارد که از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال به خوبی استفاده نشده است.
وی افزود: حوزه فرهنگی در سیستان و بلوچستان می تواند خلق ثروت کند و الگویی مناسب برای چرخه اقتصاد محلی باشد.
رئیس پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال این هستیم تا جشنواره صنایع خلاق را هر سال در این استان برای بهبود وضعیت کسب و کارهای نوین برگزار کنیم.
وی افزود: رویکردهای سنتی کسب و کار باید متناسب یا تغییرات و فناوری های نوین تغییر کند.
دبیر جشنواره صنایع خلاق نیز در این نشست گفت: با توجه به ظرفیت های فرهنگی و هنری موجود در سیستان و بلوچستان برای توسعه اشتغال و کسب و کار برگزاری این جشنواره در زاهدان برنامه ریزی شد.
فرید شاهمرادی با بیان اینکه نقطه تلاقی بین فرهنگ و تکنولوژی خلاقیت است، ادامه داد: با توجه به معضلات موجود در زمینه کشاورزی و دیگر صنایع بهترین راه ارتقای شاخص اشتغال در سیستان و بلوچستان روی آوردن به نوآوری و استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری مانند گردشگری و صنایع دستی است.
به گزارش ایرنا استودیو انیمیشن و دوبله در پارک و علم و فناوری سیستان و بلوچستان برای پیشبرد فضای کسب و کار افتتاح شد.
همچنین هفت شرکت نوآوری در سیستان و بلوچستان با افتتاح دفتر در این جشنواره فعالیت خود را آغاز کردند.
در این جشنواره از سه نرم افزار طراحی صنایع دستی سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.