صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/29
 
 
معرفی رشته جدید ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

1397/07/23

با آماده سازی زمین ورزش پتانک (Petanque) در بخشی از محوطه پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، تمرینات آماده سازی اعضای تیم جهت شرکت در مسابقات این رشته ورزشی از هفته آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی- غلامرضا کیخا مسئول هیئت ورزش های همگانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این باره گفت: انجمن پتانک دانشگاه که از شهریور ماه تشکیل شده است در حال حاضر 200 نفر عضو دارد و 20 نفر از این افراد عضو اصلی تیم پتانک دانشگاه هستند.

وی از همکاران علاقه مند به این رشته ورزشی خواست تا جهت کسب اطلاع از نحوه شرکت در تمرینات این رشته ورزشی به اداره رفاه کارکنان مراجعه نمایند و افزود: تمرینات آماده سازی تیم پتانک جهت مسابقات آتی از هفته آینده و در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت 17 در زمین این بازی انجام می شود.

گفتنی است در ورزش پتانک بازیکنان توپی فلزی را که جزء اصلی این بازی است به جک نزدیک می کنند. بعد از پرتاب این گوی رنگی اصلی معمولا سه گوی دیگر هم توسط بازیکنان در جهت گوی اولیه پرتاب می شود و برنده کسی است که فاصله گوی را به نزدیک ترین نقطه از گوی رنگی اولیه پرتاب کند. این رشته در روشهای مختلف انفرادی تیمی دو نفره و سه نفره و میکس برگزار می‌شود که تعداد پرتابها در هریک این روش‌ها متغیر است. این رشته ورزشی که ریشه فرانسوی دارد کمتر از 10 سال است که وارد ایران شده است واحتمالا در المپیک 2024هم جزو رشته های المپیکی خواهد بود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.