صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

1397/07/23

گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، پس از سه روز تلاش بی وقفه، تیم های برتر رویداد نوگام صنایع خلاق در عصر روز جمعه 20 مهرماه مشخص شد. در این رویداد تیم «نبرد ابدی» با موضوع بازی سازی به مقام اول دست یافت. رتبه دوم این رویداد را تیم «چیتا باکس» از آن خود کرد و تیم های «شعله های آتش» و «قلم بلوچی» مشترکاً در رتبه سوم قرار گرفتند.

در این جشنواره ایده های ارائه شده در کارگاه مسابقه طراحی پاویون شهری نیمروز، با محوریت بهره مندی از بادهای 120 روزه سیستان در معماری شهری نیز به داوری گذاشته شد و تیم های «نقطه» و «فرا» حائز رتبه اول، تیم «سِتاک» و «انیمی» حائز رتبه دوم و تیم «کُلَک» حائز رتبه سوم شد.

شایان ذکر است این جشنواره با حضور170 نفر از علاقمندان در 6 حوزه کسب و کار صنایع خلاق شامل بازی‌سازی، پویانمایی، صنایع‌دستی، طراحی، تولید محتوای دیجیتال و گردشگری در سه روز متوالی برگزار شد. در روز اول این جشنواره، با حضور دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان، رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی و هیأت همراه، «مجموعه شتاب صنایع خلاق» و «مرکز نوآوری صنایع خلاق» با استقرار 18 شرکت و هسته فناورِ حوزه ی صنایع خلاق فعالیت خود را آغاز کرد.

همچنین در نخستین جشنواره صنایع خلاق، استودیو انیمیشن و دوبله افتتاح شد. در این جشنواره نیز از سه نرم افزار طراحی صنایع دستی سیستان و بلوچستان شامل نرم افزار طراحی سوزن دوزی و خامه دوزی آهوگ، نرم افزار طراحی سوچن و نرم افزار نمایشگاهی صنایع دستی آهوگ، رونمایی صورت پذیرفت.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.