صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/01/31
 
 
جشنواره‌های فرهنگی ورزشی طلاب در قم و ۱۶ استان برگزار می شود

1397/08/01

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود ملک‌دار مسئول مرکز امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه ، ضمن تبریک فرارسیدن هفته تربیت‌بدنی گفت: یکی از آموزه‌های دین مبین اسلام توجه به امر سلامت و ورزش در این راستا است.

وی با اشاره به تشکیل اداره سلامت و ورزش در مرکز امر طلاب و دانش‌آموختگان عنوان کرد: طبیعتاً حوزه علمیه نیز در تحقق این آموزه دینی یعنی پرداختن به امر سلامت و ورزش همگانی سهم بسزایی دارد و طلاب و روحانیون باید در مرحله نخست خود به این امر اهتمام داشته و درنهایت مروج این امر در جامعه باشند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ملک‌دار گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی ورزشی طلاب در قم و 16 استان که تاکنون در شش استان برگزارشده است.

مسئول مرکز امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه بیان کرد: قطعاً منظور دین مبین اسلام از ورزش و سلامت بدن، ورزش همگانی است و ورزش‌های حرفه‌ای مدنظر نبوده است.

وی در ادامه افزود: به همین سبب رهبر معظم انقلاب به طلاب و دانشجویان و همه جوانان توصیه به سه امر تحصیل، تهذیب، ورزش را داشته‌اند و این ورزش به معنای ورزش همگانی که برای سلامت جسم آدمی است بیان‌شده و ازاین‌رو اداره ورزش و سلامت متولی امر ورزش همگانی در حوزه‌های علمیه است.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی تیم کوهنوردی طلاب و اساتید با همکاری اداره کل ورزش و جوانان که جمعه 27 مهر 97 کار خود را شروع کرده است.

مسئول مرکز امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه خاطر نشان کرد: مراسم پیاده‌روی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان در اول آبان ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین مسابقات تیراندازی ویژه طلاب استان قم در 4 آبان ماه در سالن ورزشی انتظار برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ملک‌دار یادآور شد: مراسم تجلیل از طلاب ورزش‌کار و اهدای 40 حکم غریق نجاتی به قبول‌شدگان دوره نجات‌غریق در اول آبان ماه در استخر دارالحدیث برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مسابقات ورزشی بین طلاب و کارکنان نهادهای حوزوی با همکاری جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.

مسئول مرکز امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استخرهایی که با حوزه قرارداد دارند به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه به‌صورت نیم بها که متقاضیان می‌توانند بلیت استخرها را از سامانه متمرکز حوزه‌های علمیه خریداری کنند.

وی در پایان ادامه داد: به‌منظور حضور حداکثری طلاب استان قم در ورزش همگانی و توسعه این امر کمیته ورزش همگانی طلاب در هیئت ورزش همگانی قم به مناسبت هفته تربیت‌بدنی فعالیت خود را آغاز کرد و امیدواریم این کمیته در راستای ترویج فرهنگ ورزش همگانی گام‌های بلندی را طی کند.
باشگاه خبرنگاران جوان قم

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.