صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/29
 
 
معاون اجتماعی وزارت بهداشت در مراسم راه اندازی 37 کانون سلامت زاهدان عنوان کرد: اجتماعی شدن سلامت به شکلی برنامه ریزی شده که تا هریک از هموطنان عضوی ازکانونهای فعال سلامت کشور باشند.

1397/08/06

با حضور معاون اجتماعی وزارت بهداشت 37 کانون سلامت با هدف ترویج فرهنگ سلامت ، وآموزش وارتقای سواد سلامت در شهر زاهدان را ه اندازی تا با مشارکت مردم در زمینه اجتماعی شدن سلامت فعالیت نمایند .

حضرت آیت ا... سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زاهدان در این مراسم و با بیان این مطلب ، که سلامت مقوله ای معنوی وارزشی است ،فرمود : پیامبر اکرم (ص) بعنوان الگوی همه مسلمانان سلامت را از درون مسجد آغاز کرد، که این امر حاوی پیامی آموزنده و معنوی برای همه مسلمانان در اقصی نقاط عالم است، که لازمه ترویج فرهنگ سلامت در جامعه قرین شدن آن با معنویت است .

مولوی سلامی نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری نیز با حضور در این مراسم ، دستورات دین مبین اسلام در زمینه پیشگیری از بیماریها را الگویی برای سلامت همگانی بر شمرد و افزود: عدالت اجتماعی و اجتماعی شدن سلامت امری همگانی وریشه در مسائل معنوی دارد .

دکتر سید محمد هادی ایازی که به منظور افتتاح سرای سمن ها وکانونهای سلامت به زاهدان سفر کرده بود ، در این مراسم با اشاره به ضرورت تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت و درمان گفت: با تشکیل معاونت اجتماعی زمینه مشارکت‌های بین بخشی سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای تامین و حفظ سلامت مردم فراهم شده است. ‏
‏ وی با با بیان این که قریب ۷۵ درصد از موضوعات مربوط به سلامت، خارج از حیطه مسئولیتی مدیریت نظام سلامت است، اضافه کرد: خیلی از مردم عزیز نمی دانند چگونه رفتاری در نظر بگیرند که آسیب جدی در سلامت آنان وارد نشود، که لازمه آن ارتقای سواد سلامت وتغییر سبک زندگی است .

وی در ادامه افزود : قطعا بدون همکاری‌های بین بخشی و همراهی سایر سازمان‌هایی که عملکرد آنها به نوعی با سلامت مردم مرتبط است، نمی‌توان به سلامت مطلوب در جامعه دست یافت.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت ، با اشاره به تشکیل کانون‌های سلامت در سطح محلات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای گروه‌های مختلف مردمی برای توسعه سلامت، خاطر نشان کرد : راه اندازی کانونهای سلامت ما را امیدوار می کند که مشارکتهای مردم را در برنامه ها داشته باشیم .

وی ضمن اشاره به این مهم که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه فراهم سازی امکانات برای راه‌اندازی کانونهای سلامت محله از دانشگاههای پیشتاز کشور است ، تاکید کرد : فراهم کردن امکان مشارکت‌های مردمی، توانمندسازی محلات و تقویت همکاری‌های بین بخشی، از موارد مورد انتظار در استان سیستان وبلوچستان است .

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که به جانشینی از ریاست دانشگاه در این مراسم حضور یافته بود،خاطر نشان کرد : حرکت به سمت و سوی اجتماعی شدن سلامت از برنامه های رایج در همه معاونتهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است ، که تلاش می گردد ، از ظرفیت های درونی استان ومشارکت همه مردم در مسیر ارتقای سلامت خود مردم بهره بگیریم .

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.