صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/10/10
 
 
اولین همایش ملی مدلسازی و فناوری های جدید مدیریت آب در دانشگاه بیرجند برگزار می شود

1397/08/13
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، اولین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب 29 و 30 آبان 97 در دانشگاه بیرجند با حضور محققان آب کشور برگزار می‌شود.

دبیر همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید ، این همایش را به عنوان یکی از رویدادهای علمی که چالش های اصلی مدیریت منابع آب را مورد توجه قرار می دهد معرفی کرد و اظهار داشت: مشکل آب گریبان گیر جامعه ما شده است، و این امر نشان دهنده کمبود آب در استان است.
آگاهی بخشی به مردم در مدیریت مصرف آب و کاهش مصرف آب از جمله اهداف این همایش است؛ مدلسازی و مدیریت آب های زیرزمینی، مدلسازی و مدیریت آب های سطحی، سیستم های انتقال آب، پدافند غیر عامل در آب، هیدروانفورماتیک و محاسبات نرم در مهندسی آب، فناوری های نوین در پایش کیفی آب از جمله محورهای اصلی این همایش ملی است.
به گفته دبیر اجرایی همایش ملی مدل سازی و فناوری‌های جدید در مدیریت آب ، دانشجویان با حضور در این همایش، امتیازات مثبتی را کسب خواهند کرد.
برگزاری نشست‌های تخصصی از جمله بحث انتقال آب از دریای عمان به استان، برگزاری چهار کارگاه تخصصی و عملیاتی در حوزه مدیریت آب و ایجاد نمایشگاه تخصصی آب از جمله برنامه‌های جانبی این همایش است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.