صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
سیستان و بلوچستان متنوع ترین مقصد گردشگری ایران

1397/08/14

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان در دیدار با گردشگران فرانسوی و مالزی، این استان را متنوع‌ترین مقصد گردشگری ایران عنوان کرد.
مجتبی میرحسینی امشب در دیدار با گردشگران فرانسوی و مالزی سیستان و بلوچستان را دارای 5 اثر جهانی ازجمله شهر سوخته بیابان لوت سفال کلپورگان فرش سیستان و منظر طبیعی دریاچه هامون دانست که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اند.

وی شهر سوخته را بهشت باستان‌شناسان معرفی و سفال کلپورگان را هنر دست زنان توانمند بلوچ در کلپورگان سراوان بدون استفاده از چرخ اعلام کرد که برای گردشگران بسیار جالب توجه بود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان را استانی با جاذبه های بی نظیر و برای تمامی سلیقه ها مطرح کرد و افزود مهمان‌نوازی عالی ترین ظرفیت گردشگری مردمان این استان می باشد.

وی گفت: گردشگری آینده دنیا را تغییر خواهد داد چرا که بواسطه سفر و جهانگردی مردم دنیا با یکدیگر آشنا و نسبت به هم به شناخت می رسند که نتیجه شناخت دوستی ملت ها خواهد بود بنابراین دولت ها با تبلیغات منفی نمی تواند ملت ها را از هم جدا نموده و در نتیجه صلح پایدار جهانی در دهکده جهانی گردشگری ایجاد خواهد شد.

میرحسینی بیان کرد: سالهاست از طریق گردشگری مرز بین کشورها حذف شده و تنوع فرهنگ ها عامل جذب گردشگران در مقاصد گردشگری مختلف شده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان رشد اقتصادی و تنوع بخشی به منابع درآمدی را از دیگر مزایای گردشگری دانست و ابراز امیدواری کرد توسعه پایدار کشورهای در حال توسعه با توجه جدی تر به صنعت گردشگری فراهم خواهد شد

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.