صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
موفقیت هنرمند قزوینی در دریافت مهر اصالت یونسکو

1397/08/14
اثر هنرمند قزويني رشته زيور آلات سنتي و حكاكي روي سنگ ، گواهی نامه عالی جهانی و نشان مرغوبیت یونسکو را دریافت کرد.

به دنبال راهیابی آثار هنری سه هنرمند قزوینی به مراسم داوری شورای جهانی صنایع دستی برای دریافت نشان اصالت یونسکو، اثر هنری محسن حسني‌ها در مراسم اعلام نتایج داوری که به ميزباني ايران با حضور”غدا هیجاوی” رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورا در تالار آبی معاونت صنايع دستي کشور برگزار شد، در قالب ارزیابی آثار صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه موفق به دریافت گواهی نامه عالي جهاني و نشان مرغوبیت “مهر اصالت” یونسکو شد.
محسن حسنی‌ها هنرمند رشته زيور آلات سنتي و حكاكي روي سنگ قزوین تا كنون هشت نشان ملي، یک نشان بين المللي مرغوبيت كالا از يونسكو و گواهی درجه يك هنري را در کارنامه هنری خود دارد .

اين هنرمند جوان مبدع رشته منبت بر روي شيشه نيز است كه در سال ۹۲ موفق به ثبت اين رشته به عنوان يك كد رشته در مجموعه رشته‌هاي صنايع دستي كشور شد.
نشان مرغوبيت صنايع دستی در سال ۲۰۰۰ را به طور مشترك سازمان يونسكو و انجمن توسعه و ترويج صنايع دستیASEN پايه گذاری کردند و به دنبال موفقيت‌های كسب شده، اين طرح در سراسر دنيا گسترش يافت.
“مهر اصالت” با هدف حمايت از صنايع دستي و اشتغال زايی بيشتر، در سال ۲۰۰۱ ميلادی، به صورت آزمايشی در منطقه جنوب شرقی آسيا اجرا شد و پس از آن در سال ۲۰۰۴ در آسيای مركزی و غربی و جنوبی ادامه يافت و در سال ۲۰۰۶ با گسترش آن به آسيای شرقی و جزاير كارائيب، به مهمترين پروژه يونسكو در حوزه صنايع دستی تبديل شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.