صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/02/31
 
 
برگزاری اتاق فکر با موضوع « باید ها و نبایدهای محتوایی ویژه برنامه های محرم » در مرکز

1391/08/22
جلسه اتاق فکر محرم با محوریت آسیب شناسی نحوه برگزاری مراسم عاشورایی و گسترش فرهنگ عاشورایی با حضور اساتید و کارشناسان حوزه و دانشگاه پنجشنبه 18/8/91 در سالن جلسات صدا و سیمای استان برگزار شد.

مدیر کل مرکز با اشاره به ویژه برنامه های محرم در سال گذشته در شبکه استانی با رویکرد پوشش مراسم عزاداری های محرم در سطح استان و بازخورد خوب کارشناسان و مردم در مورد این نوع برنامه سازی به دلیل حضور بیشتر مردم در سیمای استانی ،به ملزومات پوشش این مراسم هم اشاره کردند( از جمله نوع مداحی ها ، متون استفاده شده،نحوه اجرای مراسم...) که این برنامه ریزی و استفاده از نظرات و پیشنهادهای کارشناسان و صاحبنظران را می طلبد.
در این جلسه کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه نظرات و پیشنهادهای در راستای برنامه سازی ایام محرم ارائه کردند؛از جمله فرهنگ سازی در خصوص پرهیز از اسراف،تشریفات و رقابت در برگزاری عزاداری ها،تاکید بر استفاده از منابع معتبر و مستند برای بیان واقعه کربلا،روز شمار عاشورا،معرفی شخصیت اصحاب سیدالشهدا،پوشش نماز ظهر عاشورا که خود از مصادیق فرهنگ عاشورا می باشد و هماهنگ کردن هیئت ها برای حضور در نماز و ... مطرح شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.