صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
معیار صحیح ارزیابی فعالیت های پژوهشی، تولید فن آوری و تجاری سازی است

1397/08/20

با توجه به ضرورت کاربردی کردن فعالیت های پژوهشی لازم است تا با سرعت هر چه بیشتر به سمت تجاری سازی، تولید فن آوری، اختراع و ابتکار حرکت کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: رسالت مراکز علمی صرفاً به درنوردیدن مرزهای دانش و تولید معلومات نظری خلاصه نمی شود و لازم است تا با حرکت به سمت تجاری سازی، اعتبارات پژوهشی برای رفع مشکلات واقعی حوزه بهداشت و درمان هزینه شود.
دکتر سید محمد هاشمی شهری با اشاره به اجرای طرح تحول در حوزه آموزش پزشکی گفت: شناسایی و حمایت از اعضاء هیئت علمی فعال، نوآور و صاحب سبک که براساس نیازهای واقعی حوزه بهداشت و درمان در برنامه های آموزشی و پژوهشی مشارکت دارند کمک شایان توجهی به جریان سازی در تولید فن آوری و ایجاد تحول مثبت در آموزش علوم پزشکی خواهد کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه برنامه ریزی هفته پژوهش اعضاء هیئت علمی و جامعه پژوهشی را ستون فقرات توسعه نظام سلامت عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان دانشگاه های علوم پزشکی، واقع بینی، مسئولیت پذیری و مداخله موثر اعضاء هیئت علمی در فعالیت های اجتماعی و توسعه نظام سلامت جزو مهمترین انتظارتی است که وجود دارد.
معاون تحقیقات و فن آوری اطلاعات دانشگاه نیز در این جلسه به بیان برخی از معیارهای مورد نظر جهت انتخاب محققین برگزیده دانشگاه پرداخت و گفت: میزان همکاری های بین المللی و جذب اعتبارات خارج دانشگاهی در قالب گرنت های تحقیقاتی از معیارهای انتخاب محققین برگزیده است.
دکتر نورمحمد بخشانی با اشاره به اصلاح آئین نامه انتخاب محققین برگزیده گفت: این معیارها با استفاده از تجارب قبلی و با نظرات تخصصی همکاران به صورت مستمر مورد بازنگری و اصلاح قرار می گیرد.
رئیس مرکز رشد فن آوری دانشگاه نیز در این جلسه نوآوری در حوزه پژوهش و انطباق این فعالیت ها با نیازهای واقعی جامعه را از جمله خصوصیات دانشگاه های نسل سوم برشمرد.
دکتر حبیب غزنوی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع مرکز رشد فن آوری دانشگاه به دنبال ایجاد بستر مناسب برای انجام فعالیت فن آورانه و تجاری سازی برای همه صاحبنظران دانشگاهی و غیر دانشگاهی است و احداث و راه اندازی پارک علم و فن آوری در صدر برنامه های آتی این مرکز و دانشگاه قرار دارد.
روابط عمومی پزشکی زاهدان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.