صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/02/25
 
 
جشنواره فیلم و مستند کوتاه کشورهای اسلامی در همدان برگزار می‌شود

1397/08/27
مدیرکل ارشاد همدان گفت: اگرچه جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان از همدان رفته است اما در آینده جشنواره فیلم و مستند کوتاه کشورهای اسلامی در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، علی‌رضا درویش نژاد بعدازظهر امروز در جمع اصحاب رسانه� با اشاره به برگزاری 25 جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان اظهار داشت:� امسال جهش و رویکردهای جدید را در این رویداد فرهنگی هنری دنبال کردیم و با جدیت در تلاشیم از نظر محتوایی و شکلی تغییرات بسیاری داشته باشد.

وی افزود: باید خیلی موشکافانه و علمی به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نگاه کرد و اگر به دنبال رشد جشنواره هستیم باید بدانیم که این رویداد یک اعتبار بزرگ برای کشور و استان به شمار می‌آید.

مدیرکل ارشاد همدان با تجلیل از مقام باغچه بان مبدع تئاتر کودک در ایران گفت: اگر می‌خواهیم تئاتر کودک و نوجوان رشد کند باید دبیرخانه دائمی آن در همدان مستقر شود تا چند روز پس از پایان جشنواره اجرای برنامه‌های علمی،کارگاه‌های مستمر و اجراهای فاخر خود را از سر بگیرد.

وی با اعلام اینکه به زودی دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان افتتاح می‌شود ابراز کرد:� سال گذشته 8 کشور و امسال 13 کشور در جشنواره تئاتر کودک ایران شرکت کرده‌اند که از بین 100 کشور متقاضی انتخاب‌شده‌اند.

درویش نژاد با تشریح برنامه‌های 25 جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بیان کرد: حضور اثرگذار همدان در جشنواره به عنوان میزبان این رویداد هنری، توجه به افزایش نشاط و شادی در مردم و بهره‌مند کردن همه محلات و مناطق همدان از مواهب جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ازجمله برنامه‌های مهمی است که در این دوره از جشنواره پیگیری شده است.

وی با تأکید بر اینکه ما می‌خواهیم کودکان و مردم همه محلات و مناطق همدان از شادی این رویداد هنری� استفاده کنند عنوان کرد: ما به‌شدت با تبعیض‌های رنگی و خط‌کشی‌های نامرئی بین کودکان محلات فقیرنشین همدان با کودکان دیگر محلات مخالفیم چراکه همه کودکان باید یکسان دیده شوند.

� مدیرکل ارشاد همدان با اعلام اینکه معتقدیم حضور کشورهای مختلف به اقتصاد و رونق گردشگری کشور کمک می‌کند ابراز کرد: راه‌اندازی دبیرخانه دائمی تئاتر کودک در همدان سبب می‌شود ما بتوانیم در دیگر کشورها اجرا نمایش داشته و فرهنگ و هویت ایرانی را به مردم آن کشورها منتقل کنیم.

وی بیان کرد: علاوه بر مباحث ذکرشده در تلاشیم جشنواره فیلم و مستند کوتاه کشورهای اسلامی را در همدان برگزار کنیم به همین منظور نیز اقدامات لازم را پس از پایان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان انجام می‌دهیم.

درویش نژاد با اشاره به برنامه‌های جانبی جشنواره در همدان گفت: در ایام جشنواره 62 گروه نمایشی � در 12 سالن، پلاتو و صحنه و همچنین خیابان‌های همدان به اجرا می‌پردازند.

وی اظهار داشت: در مراسم اختتامیه نیز ازآنجاکه شعار امسال جشنواره حقوق اجتماعی کودک، حقوق شهروندی انتخاب‌شده است ما توانسته‌ایم با رایزنی‌های بسیار نهاد ریاست جمهوری را درگیر ماجرا کرده و از خانم مولا وردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی برای حضور در مراسم اختتامیه دعوت به عمل آوریم.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.