صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/09/29
 
 
همايش بين‌المللي "پيامبر اعظم(ص)، جوانان و بيداري ديني در عصر جهاني شدن" در اروميه آغاز به كار كرد

1386/09/02

تاريخ خبر :

24/04/86 »»»»»
همايش بين‌المللي "پيامبر اعظم(ص)، جوانان و بيداري ديني" با هدف اعتلاي هويت ديني و اعتقادي جوانان و افزايش گفتمان بين المللي با حضور جمع كثيري از انديشمندان داخلي و خارجي و ميهماناني از 10 كشور خارجي،‌ افراد تازه مسلمان شده و مسؤولين استاني در اروميه آغاز به كار كرد.
استاندار آذربايجان غربي در افتتاحيه اين همايش گفت: جوانان ايران اسلامي با تبعيت از الگوهاي رفتاري پيامبر اعظم(ص) در مقابل توطئه هاي دنيا ايستاده اند. به گزارش خبرنگار ايسنا، دكتر رحيم قرباني افزود: ايران اسلامي و رهبري آن به عنوان يك واقعيت در عصر حاضر اتفاق افتاده و جوانان كشور با خلوص و بيداري ديني در همه عرصه ها حضوري فعال پيدا كرده اند و با تبعيت از الگوهاي رفتاري پيامبراعظم (ص) و ائمه اطهار به عنوان داروي بيماريهاي جديد فرهنگي در مقابل توطئه هاي دشمنان اسلام ايستاده اند. وي اظهار داشت: امروز سازمانهاي ديني و پرمحتوا برگشته اند،‌ امروزه بيدارترين سازمانها،‌ سازمانهاي ديني است و سازمانهاي ديني در حاشيه قرار گرفته اند. استاندار آذربايجان غربي با بيان اينكه چالشهاي جهاني براي خاموش كردن بيداري ديني جوانان است تصريح كرد: دنيا درصدد است جوانان را به مسايل ديني سوق دهد و در اين رابطه پولهاي هنگفتي را هم هزينه مي كنند. وي ادامه داد: تعريف عمومي و روشن رهبر معظم انقلاب(ره) از رهبر سازماني يك كلمه و آن هم خدمتگزار است. قرباني اذعان داشت: انقلاب امري بود كه شروع شد و هم اكنون بايد راه آن را با رفع موانع و به سوي جهاني شدن هموارتر كنيم.
محمدصادق فتح اللهي، سرپرست نمايندگان سازمان ملي جوانان در آذربايجان غربي در اين مراسم در خصوص اهداف برگزاري اين همايش گفت: با توجه به اين كه استان آذربايجان غربي دروازه ورود تهاجم فرهنگي به كشور به شمار مي آيد،‌ جوانان اين استان از اين تهديد به عنوان فرصتي براي انتقال آرمانهاي اصيل انقلابي و اسلامي به ساير نقاط جهان استفاده مي كنند. وي اضافه كرد: هم اكنون فرهنگ ناب محمدي توانسته است در دنيا موج آزاد انديشي و بيداري و پايداري را در برابر نظام استكباري و صهيونيسم بين الملل به خوبي ايجاد كند بطوري كه پايه هاي اين تفكر چنان مستحكم است كه نظام استكباري حتي در درون خود دچار نگراني است. وي برگزاري اين همايش را فرصتي براي جوانان ايراني عنوان كرد كه اعتلاي هويت ديني و پايداري برداشته هاي فرهنگي خود را به رخ تمام جهانيان بكشانند.
گفتني است اين همايش به مدت سه روز در اروميه برگزار مي شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.