صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/27
 
 
برگزاری دومین دور سلسله کارگاه های عملی توانمندسازی محلی و کارآفرینی روستایی در سیستان و بلوچستان

1397/09/11
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و توانمندسازی جامعه محلی در برگزاری دومین دور سلسله کارگاه های عملی توانمندسازی محلی و توسعه کارآفرینی روستایی در شهرهای زابل و زهک مشارکت و همراهی نمود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، هفتم و هشتم آذرماه سال جاری، پارک علم و فناوری استان همگام با دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان، دانشگاه زابل، بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان، صندوق کارآفرینی امید، جهاد دانشگاهی دانشگاه زابل، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، دفتر امور روستایی استانداری و فرمانداری های شهرهای زابل و زهک، اقدام به برگزاری کارگاه های عملی توانمندسازی محلی و توسعه کارآفرینی روستایی نمود. در این کارگاه ها دهیاران و کارآفرینان از حوزه های زابل و زهک حضور داشتند.

کارگاه های این دوره با حضور دکتر حسن طائی، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی و از خیرین مدرسه ساز استان و فرید شاهمرادی مدرس دوره های کارآفرینی در دو بخش برگزار شد. کارگاه صبح با هدف توسعه روستایی و فرهنگ کار به بررسی سرمایه اجتماعی، سرمایه انسانی و سرمایه مالی و فیزیکی روستاها می پرداخت و ابعاد توانمندسازی محلی و دانش زندگی را مورد بحث و بررسی قرار می داد. پس از آن دهیارن با کمک مربیان با تشکیل تیم هایی به شناسایی و اولویت بندی مسائل و فرصت های موجود در حوزه های خود می پرداختند و راه حل های عملی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های دهیاری های خود ارائه می دادند. در بخش دوم که در عصر همان روز برگزار می شد، مباحث مربوط به ایده پردازی، کسب و کار و کارآفرینی مورد بحث و بررسی قرار می گرفت، سپس تیم ها به ارائه ایده براساس الگوی کسب و کار روستایی و بوم کسب و کار می پرداختند و ایده خود را با راهبری مربیان، پرورش و ارائه می دادند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.