صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/29
 
 
صالحی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر چابهار

1397/09/17
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه چابهار دریچه توسعه ملی به شمار می‌رود، گفت: چابهار نیازمند توسعه فرهنگی است، بنابراین نیازهای این منطقه باید به خوبی ارزیابی و تحلیل شود تا مشکلات جدیدی پیش نیاید، زیرا استان سیستان و بلوچستان کم‌کم به سوی شاخص‌های ملی و استانداردها قدم بر می‌دارد.

سید عباس صالحی در پایان روز اول سفر خود به استان سیستان و بلوچستان با حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان‌های چابهار، کنارک، سرباز و قصرقند با بیان این مطلب افزود: چابهار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری که رئیس جمهوری نیز تاکید ویژه‌ای برای توسعه این شهرستان دارند.
صالحی با بیان اینکه امید است همراه با وزارتخانه‌های دیگر بتوانیم پروژه‌های توسعه فرهنگی را همراه با توسعه اقتصادی در این منطقه پیش ببریم، گفت: حوزه فرهنگ و هنر باید یکی از مهمترین محرک های اقتصادی این استان باشد تا مسائلی چون بیمه هنرمندان، حمایت از فرهنگ‌های بلوچی، حمایت از هنرمندان و معیشت آنان و اقتصاد فرهنگ و هنر به صورت طبیعی‌تر در گردش باشد.

وی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا به مسیر قابل اطمینان‌تری برسیم. توسعه فرهنگی و اقتصادی همراهی بیشتری را می‌طلبد، باید توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در چابهار بیش از گذشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: چابهار نیازمند توسعه فرهنگی است، بنابراین نیازهای این منطقه باید به خوبی ارزیابی و تحلیل شود تا مشکلات جدیدی پیش نیاید، رئیس جمهور همیشه در مورد توسعه چابهار سخن می‌گوید و مسئولان هم نگاه خوب و توسعه‌ای به این منطقه دارند.


خبرگزاری برنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.