صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
آغاز بکار اجلاس مشترک مرزی ایران و پاکستان در زاهدان

1397/09/20
یست و دومین اجلاس مشترک مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با حضور 2 هیات ایرانی و پاکستانی در محل استانداری سیستان و بلوچستان آغاز بکار کرد

سرپرست هیات ایرانی در نشست آغازین این اجلاس گفت: امیدواریم تصمیمات این اجلاس منتج به تاثیرات اثربخش در روابط 2 کشور شود.

محمد هادی مرعشی افزود: 2 استان سیستان و بلوچستان ایران و بلوچستان پاکستان را از هم جدا کرد زیرا در گذشته ها این مناطق یکی بوده و هنوز بسیاری از نسبت های خانوادگی پا برجاست.

وی بیان کرد: ارتباط دوستانه ایران و پاکستان سابقه دیرینه دارد و مردم این دو کشور روابط نزدیک فرهنگی اجتماعی و حتی خویشاوندی دارند .

محمد هادی مرعشی افزود: 2 کشور اسلامی و همسایه ایران و پاکستان دارای قرابت های فرهنگی، تاریخی، مذهبی و منافع اقتصادی بسیاری هستند که توسعه روابط مشترک می تواند منجر به شکوفایی اقتصادی و امنیتی در جنوب شرق ایران و ایالت بلوچستان پاکستان شود .

معاون امنیتی انتظامی و سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از آنجایی که مردم این استان و ایالت بلوچستان پاکستان به دلیل قرابت های قومی و مذهبی همواره با یکدیگر تعامل دارند ضروریست امنیت در منطقه برقرار شود تا روابط سهولت یابد .
ایسنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.