صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
سیستان و بلوچستان، نیازمند سندی از جنس آمایش سرزمینی

1397/09/20
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود مسئولان استان سندی از جنس آمایش سرزمینی تهیه کنند، چنانچه این سند تهیه شود می توان برای تفتان و دریای عمان و نجات دریاچه هامون با برنامه قدم برداشت، در تلاش هستیم کاری که برای دریاچه ارومیه انجام شده است حداقل برای هامون هم انجام شود اما با مشکلاتی در این سند روبه رو هستیم.

کتر حبیب الله دهمرده در جمع خبرنگاران درباره ریزگردها اظهار کرد: در این باره جلسات متعددی برگزار شده و قرار است نقطه‌ای در منطقه سیستان به عنوان پایلوت انتخاب و کاری مشابه مالچ پاشی در آن انجام شود که در صورت موفقیت در دیگر مناطق انجام خواهد شد.

نماینده مردم سیستان با اشاره به حوزه حمل و نقل گفت: دهه 80 چند بزرگراه در استان استارت خورد که در برخی نقاط به اتمام رسید و در بعضی مکان ها ناتمام باقی ماند. احداث بزرگراه میلک تا چابهار از مهم ترین پروژه هاست که می تواند در توسعه استان و رشد اقتصادی منطقه سهم بسزایی داشته باشد، البته این طرح با کندی دنبال شده است.

وی درباره توسعه راه آهن هم افزود: پروژه راه آهن چابهار – زاهدان در حال انجام است اما از پیشرفت قابل قبولی برخوردار نیست، در ابتدای اجرای این طرح قسمت ریلی زابل حذف شده بود که با پیگیری های انجام شده این موضوع در بودجه سال 97 با در نظر گرفتن ردیف بودجه اصلاح شد و این طرح از چابهار تا زاهدان و سپس از زاهدان تا زابل و خراسان جنوبی و اتصال به خط سراسری دنبال می شود.

وی گفت: خط لوله گاز از زاهدان به زابل در حال انجام و تا سه راهی دشتک از پیشرفت خوبی برخوردار است، اما از آن جا تا زابل اختلافاتی بر سر اندازه قطر لوله وجود دارد که این موضوع در دست پیگیری است.
ایسنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.