صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/27
 
 
دریافت تاییدیه «صنایع خلاق و فرهنگی» از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط گروه «سوچن»

1397/10/02
گروه سوچن (شرکت توسعه هنر و فناوری مکران اکسون) از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان موفق شد به عنوان اولین شرکت در استان، تاییدیه «صنایع خلاق و فرهنگی» را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت نمای

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، گروه سوچن (شرکت توسعه هنر و فناوری مکران اکسون) از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان که در حوزه طراحی، تولید و عرضه هنر و صنایع دستی فعالیت می کند، موفق شد به عنوان اولین شرکت در استان، تاییدیه «صنایع خلاق و فرهنگی» را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کند. عنوان «صنایع خلاق و فرهنگی» معادل عنوان دانش بنیانی برای شرکت هایی است که در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق فعالیت می کنند.

برند «سوچن» فعالیت خود را با رویکرد کارآفرینی اجتماعی از ابتدای سال 1396 آغاز کرد. این شرکت هنر بنیان با هدف اجرای ایده های جدید و خلاقانه، دپارتمان تحقیق و نوآوری صنایع دستی استان را راه اندازی و در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان مستقر شد. «سوچن» با اولویت قراردادن برندسازی و تجاری سازی محصولات صنایع دستی سیستان و بلوچستان، فعالیت های خلاقانه و نوآورانه خود را در بخش های ایده پردازی، طراحی، نیازسنجی بازار، تولید، بسته بندی، تولید محتوا، بازاریابی و فروش توسعه داده است.

همچنین با هدف ایجاد درآمد برای زنان روستایی، فرایند ایده پردازی تا فروش در این مجموعه به شکلی برنامه ریزی شده که با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های زنان روستاهای مختلف استان سیستان و بلوچستان، تولید تمامی محصولات در روستاها انجام شود.

شایان ذکر است، برند «سوچن» موفق شده از ابتدای امسال محصولات خود را به 12 کشور در اروپا و آمریکا صادر کند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.