صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/27
 
 
سيستان و بلوچستان پيشتاز در صيد آبزيان دریایی/ تامین 75 درصد تن ماهی کشور در چابهار

1397/10/10
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان از کسب رتبه نخست استان برای سومین سال متوالی از نظر آموزش در سطح برنامه های IOTSدر بین 32 استان کشور خبر داد.

هدایت الله میرمرادزهی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: برای سومین سال از نظر آموزش در سطح برنامه های IOTS، صید تن ماهیان از اقیانوس هند از بین 32 استان کشور، سیستان وبلوچستان از نظر آموزش و نظم و انضباط رتبه نخست را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه رتبه نخست در بین استان های ساحلی را سیستان و بلوچستان کسب کرد، افزود: با توجه به آموزش های ارائه شده در منطقه چابهار، کنارک، بریس و 9 بندر فعال و همچنین رعایت مردم و صیادان هم اکنون شاهد افزایش آمار ماهیان در دریا هستیم به گونه ای که دستاورد آن کسب رتبه نخست در سه سال پیاپی از لحاظ صید ماهی و ماهیان تجاری است.

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در این راستا سال 94 ، 231 هزار تن، سال 95 نیز 251 هزار تن و در سال 96 هم موفق به صید 303 هزار تن ماهی از سطح دریا شدیم که این آمار تنها در سه ماهه نخست سال جاری نشان دهنده 15 درصد افزایش بوده است.

میرمرادزهی در ادامه با اشاره به اینکه 75 درصد تن ماهیان کشور از این منطقه تامین می شود، ادامه داد: خوشبختانه از طریق 30 کارخانه داخلی که در این خصوص فعال است از لحاظ کنسرو سالانه 50 میلیون قوطی تُن ماهی تولید و به کشورهای عراق، لبنان و سوریه و غیره صادر می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: در آینده روش های صید بهتری همچون صید با قلاب و صید انتخابی در دستور کار قرار دارد که این روش ها در افزایش صید کمک چشمگیری می کند به گونه ای که با انتخاب صید ایده آل و بزرگ، صیدهای کوچک به حال خود رها شده تا به رشد نرمال برسند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.