صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
اجرای طرح های جدید افزایش سرانه مطالعه در قزوین

1397/10/12
طرح‌های جدید افزایش سرانه مطالعه برای انتخاب شدن قزوین به عنوان پایتختی کتاب ایران اجرا می‌شود.


در طرحی ۲۲ جلد از مهمترین کتاب‌های آموزش حقوق شهروندی، به فایل صوتی تبدیل و برای استفاده شهروندان در فضا‌های عمومی شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی و همچنین فضا‌های مجازی و سایت دبیرخانه پایتخت کتاب ایران بارگذاری می‌شوند.
تاکنون کتاب‌هایی نظیر آموزش سواد رسانه ای، خلاقیت شهروندی، نوعروس (بانو شهیده رقیه رضایی)، زباله زباله، بازیافت برای کودکان، رانندگی در شهر من، آداب آپارتمان نشینی در اسلام، قدم به قدم تا آموزش شهروندی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، در قاب همسایه، اخلاق همسایه داری و آپارتمان نشینی، حسن رادیو، رسانه من و مفاخر شهر من قزوین، تبدیل به فایل صوتی شده اند.
همچنین بنا بر ضرورت اطلاع رسانی اقدامات حوزه کتاب سایت ww.qazvinketab.ir راه اندازی شده است که در آن، همه فعالیت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی در دبیرخانه پایتختی کتاب ایران و یا سایر خدمات انجام شده از سوی انجمن‌ها و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی اطلاع رسانی می‌شود.
بر اساس طرح‌های پیشنهادی در دبیرخانه پایتخت کتاب ایران در قزوین طرحی تحت عنوان «سفیر کتاب» با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری اجرا می‌شود که طی آن افراد آموزش دیده درباره مهارت‌های کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان در مدارس تحت پوشش طرح، توضیحاتی ارائه می‌کنند.
در حال حاضر دوره‌های آموزشی تربیت سفیر کتاب در حال برگزاریست و شرایطی فراهم شده است تا سفیران کتاب در دبستان‌ها و پیش دبستانی‌های میزبان طرح همیار کتاب، به کتابخوانی بپردازند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.