صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
اولین خانه مشارکت مردم در سلامت، در استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد

1397/10/13

با هدف توانمند سازی مردم در ارتقاء سلامت جامعه، " خانه مشارکت مردم در سلامت" در استان سیستان و بلوچستان تشکیل شده است.
مهندس احمد بامری معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: اعضای خانه مشارکت، پل ارتباطی بین نظام سلامت و مردم هستند تا پیام های خود مراقبتی و ارتقاء سلامت را به مخاطبان منتقل کنند.

وی که در حاشیه کارگاه آموزشی-توجیهی مشارکت مردم در سلامت سخن می گفت، ادامه داد: توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت از طریق مشارکت آنها در طراحی، اجرا و ارزشیابی برنامه های سلامت به دست خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه خانه مشارکت مردم در سلامت دارای سه جزء دبیرخانه، شورای مرکزی و میانجیان شهرستانی است. افزود: اعضای شورای مشارکت مردم را نمایندگان تشکل های مردمی مانند نماینده شورای اسلامی شهر و روستا، نماینده ورزشکاران، نماینده شوراهای دانش آموزی نماینده معلمان و ... تشکیل میدهند و در صورت ایجاد شبکه مردمی جدید نماینده آن تشکل با نظر اعضای شورا در خانه مشارکت مردم عضویت پیدا میکند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: اعضای خانه مشارکت در انجام وظایف سه گانه انتقال مطالبات مردم و پیام های سلامتی به مخاطبان و مشارکت در پروژه ها و برنامه های سلامت فعالیت خواهند کرد.

دکتر زنگنه معاون اجرایی مرکز بهداشت استان نیز در این جلسه گفت: ایجاد خانه مشارکت مردم برای تحقق اهداف سلامت امری ضروری بود چرا که حضور نمایندگان مردم و سازمان ها در کنار نظام سلامت به عنوان یک فرصت مغتنم محسوب می شود.

وی افزود: با اجرای طرح تحول نظم سلامت به دستاوردهای مهمی در ارتقاء سلامت مردم دست یافته ایم که ایجاد و توسعه شبکه های بهداشتی و درمانی منجر به کنترل و ریشه کنی بسیاری از بیماری های واگیر شد.

وی ادامه داد: در قالب این طرح زیر ساخت مهم نظام سلامت که نیروی انسانی بود افزایش یافت و فضاهای فیزیکی نیز بهسازی بازسازی و افزایش قابل توجهی یافت.

دکتر زنگنه تصریح کرد: تمام این اقدامات منجر به اشاعه سلامت و در اولویت قرار گرفتن این امر شد.

وی همچنین بر نقش آحاد افراد جامعه در ترویج مباحث سلامت تاکید کرد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.