صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
نصب و راه اندازی ایستگاه پایش کیفی هوا در چابهار

1397/10/30
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: ایستگاه پایش کیفی هوا به مناسبت روز هوای پاک در چابهار نصب و راه اندازی شد.

وحید پورمردان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان و در پی آن افزایش میزان گرد و غبار و صنعتی بودن چابهار ایستگاه پایش کیفی هوا به منظور پایش میزان آلاینده های موجود در محیط زیست و هوای این شهرستان با قابلیت اندازه گیری ذرات کمتر از 10 میکرون نصب و راه اندازی شد.
وی گفت: این ایستگاه به سامانه جامع یکپارچه آنلاین ایستگاه های پایش کیفی هوای کشور به نشانی aqms.doe.ir متصل بوده که قابلیت مشاهده برای عموم مردم را داراست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: با نصب ایستگاه مورد نظر آمار دقیقی از میزان ذرات معلق و میانگین شاخص کیفیت هوا در حوزه چابهار جهت مطابقت با استانداردهای کیفیت هوا در دسترس خواهد بود.
وی بیان کرد: این سامانه توانایی بالایی در خواندن اطلاعات مربوط به آنالایزرها دارد و تمام محاسبات مربوط به شاخص آلودگی هوا را انجام و میزان غلظت آلاینده ها را مشخص می کند.
پورمردان خاطر نشان کرد: به منظور تعیین و تشخیص وضعیت اضطراری در مواقع بحرانی آلودگی هوا باید میزان پارامترهای آلاینده هوا به صورت مستمر و دائمی در طول 24 ساعت شبانه روز سنجش و اندازه گیری شود.
ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.