صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/29
 
 
مردم سیستان و بلوچستان در سطح کشور بیشترین رضایتمندی و امیدواری را به نظام دارند

1397/11/04
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: بر اساس ارزیابی که در سطح کشور از میزان رضایتمندی مردم انجام شده، مردم سیستان و بلوچستان بیشترین رضایتمندی و امیدواری را به نظام و انقلاب داشته اند و حائز بالاترین رتبه شده اند .

به گزارش روابط عمومی استانداری محمد هادی مرعشی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی گفت :باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردمی که بیرون از سیستم اداری هستند احساس تبعیض نکنند و اگر اینگونه است مسئولین بدانند که کارشان ایراد دارد .
وی گفت :عملکرد دستگاه‌های اجرایی به گونه ای است که اکثر مردم از نحوه ارائه خدمات در مجموعه اداری نارضایتی دارند.
وی تصریح کرد: علیرغم همه این مشکلات بر اساس ارزیابی که در سطح کشور از میزان رضایتمندی مردم انجام گرفته مردم سیستان و بلوچستان بیشترین رضایتمندی و امیدواری را به نظام داشته اند. مرعشی گفت: شاید برخی بگویند که مردم به حق و حقوق شان آگاه نیستند اما من اصلا این موضوع را قبول ندارم، مردم ما در همه نقاط استان از شمال و جنوب استان به حق و حقوقشان آگاهند و در بعضی جاها از برخی مسئولین نیز آگاه ترند و این موضوع را در جلسات و نشست هایی که با مردم داریم و مطالباتی که این مردم دارند به وضوح می بینیم.
محمدهادی مرعشی تصریح کرد: مردم ما مردمی نجیب ، خوب و ارزشمند هستند که باید تکریم شان کنیم .
وی تاکید کرد: باید دوره های آموزش و توانمندسازی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی برگزار شود و اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان در راستای پیشگیری از تضییع حقوق آنها انجام شود .
معاون استاندار همچنین توسعه ارتباط با مردم و توسعه خدمات الکترونیکی و فضاسازی و تبلیغات محلی ، روان سازی قوانین و مقررات و تشویق و ترغیب را از کارکرد های موثر در زمینه رعایت حقوق شهروندی عنوان کرد که باید دستگاهها موظف به اجرای این موارد گردند.
اوکاتی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این جلسه اظهار داشت :عملکرد دستگاه‌های اجرایی هر ساله در دو حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی مورد ارزیابی قرار می گیرد .
محمد تقی اوکاتی افزود: امسال در راستای این موضوع ۲۶۳ مورد بازرسی توسط ۴ تیم استانی و ۱۹ تیم شهرستانی انجام شده و طی این بازرسی‌ها ۷۸ اداره کل و ۱۸۵ اداره شهرستانی در ۲ هزار و ۲۲۸ ساعت کاری مورد ارزیابی قرار گرفتند.
وی افزود: بر اساس بازرسی های انجام شده عملکرد دستگاه‌ها در رتبه های عالی، خوب و ضعیف ارزیابی شده و نتایج به مدیران دستگاه‌ها ابلاغ شده است .
اوکاتی افزود: دستگاه‌های برتر در طرح ارزیابی عملکرد معرفی و تقدیر خواهند شد .
روابط عمومی استانداری

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.