صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
مرکز مطالعات اسلامی زنان و خانواده سیستان و بلوچستان تشکیل می شود

1397/11/08
زاهدان - مدیر کل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مرکز مطالعات اسلامی زنان و خانواده سیستان و بلوچستان به زودی تشکیل می شود.

فاطمه فاضلی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به منظور تعامل و هم اندیشی هر چه بیشتر میان فعالین و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی زن استان مرکز مطالعات اسلامی زنان و خانواده سیستان و بلوچستان ایجاد می شود.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان افزود: وحدت و درک عمیق از دین مبین اسلام با مطالعه جدی محقق می شود و این مطالعه در حوزه زنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز مطالعات اسلامی زنان ادامه داد: به منظور تاسیس‌این مرکز رایزنی هایی با مدیران واحد خواهران حوزه علمیه مسجد مکی (تسنن) و مکتب نرجس (تشیع) انجام شده است.

فاضلی با اشاره به حضور فعالانه سمن ها در ارتقا وضعیت بهداشتی و آموزشی زنان در استان تصریح کرد: در این راستا هم دوره های آموزشی مختلفی ویژه ثمن ها در روستاها و شهرهای سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

وی بیان داشت: سمن های بومی نقش بسزایی در کاهش اثرات آسیب های موجود دارند و در این راستا بیش از گذشته نیازمند افزایش سمن ها هستیم.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در ادامه بر لزوم توجه به وضعیت زنان تحت آسیب به ویژه خشونت های خانگی اشاره کرد و گفت: مساله خشونت علیه زنان را باید جدی گرفت و در راستای آگاهی سازی مردم در شناخت ابعاد خشونت علیه زنان تلاش کرد.

وی بیان کرد: توانمندسازی روان شناختی و توانمندسازی اجتماعی از اهداف تشکیل خانه‌های امن در کشور است.

فاضلی تصریح کرد: حضور زنان مورد خشونت قرار گرفته در این خانه‌ها بنا به دستورالعمل مشخص شده یک دوره ۴ ماهه است که قابل تمدید بوده و افراد تا ۸ ماه می‌توانند از خدماتی که در این خانه‌ها ارائه می‌شود، استفاده کنند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.