صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/07/23
 
 
رونمایی از کتاب «تابوت های خیس» در نمایشگاه کتاب بوشهر

1397/11/17
در آئینی از کتاب شعر «تابوت‌های خیس» اثر مرتضی زندپور در نمایشگاه استانی کتاب بوشهر با حضور جمعی از دوست داران شعر و کتاب رونمایی شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، معاون فرهنگی اداره ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما در نمایشگاه رونمایی از آثار شاعران و نویسندگان بومی استان بوشهر بوده است.

عبدالرضا عالی پور افزود: کتاب به عنوان یک عنصر فرهنگی بوده که همه به آن علاقه‌مند هستیم، امید است در مسیر و راهی باشیم که به کتاب‌خوانی توجه شود، استان بوشهر مردمی کتاب دوست و فرهنگ دوست داشته که هر ساله استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه کتاب انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های خوب دیگر جنبی نیز در نمایشگاه امسال وجود داشته اضافه کرد: برای برپایی کارگاه استانی شعر و ادب همراه با حضور اساتید برجسته کشوری برنامه‌ریزی کرده تا بتوانیم از ظرفیت اساتید کشوری استفاده کنیم.

غلامرضا ابراهیمی نیز افزود: زیباترین لحظات لحظه ایست که در کتاب و کتاب‌خوانان باشیم.

وی اضافه کرد: نقد کامل مجموعه امروز را به فصل دیگری منتقل می‌کنیم اما لازم به ذکر است شاعر این اثر شاعری ارزشمند و پیشکسوت به شما می‌رود.

ابراهیمی اذعان داشت: انتظار می‌رود ناشر زمزمه روشن با تلاش خود در حوزه نشر شرایطی را ایجاد کند تا مانند پایتخت کتاب بودن استان بوشهر نقطه مرکزی بوده و چشم نویسندگان نقاط دیگر کشور را جلب کند، همانطور که دیگر ناشران استان‌های همسایه خوب عمل کرده این ناشر نیز به گونه ای باشد که از دیگر استان‌ها مراجعه‌کننده داشته باشد.

وی تصریح کرد: مجموعه تابوت‌های خیس از فردی بوده که تنها شاعر نیست، وی با کمال فروتنی در میانه میدان خدمت گذاری بوده است، زندپور بیش از دو دهه بوده که فعالیت بسیار خوبی در رسانه‌ها داشته است، وی را می‌توان به عنوان پلی دانست که دیگران برای پیشرفت خود از آن عبور کرده و این اقدام دست مریزاد دارد.

ابراهیمی ادامه داد: وی در این مجموعه به عنوان شاعری نو معرفی شده اما غزل‌های بسیار خوبی از این شاعر برجسته دیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اشعار زندپور یکی از شاخصه‌های شعر نیمایی محسوب می‌شود، افزود: وی شعر غنی کلاسیک را خوب شناخته و خوب کار کرده است، غزل دریای ایشان بسیار دلپذیر است، شعر ایشان یکی از شاخه‌های شعر نیمایی بوده و موسیقی بر خواسته از اشعار وی به موسیقی عروضی و یا موسیقی حاصل جادوی مجاورت کلمات معروف است.

ابراهیمی اضافه کرد: زندپور از جادوی مجاورت کلمات که از درون می‌جوشد استفاده کرده و معرفت واژه دارد، در شعر ایشان از بومی‌گرایی نیز پیروی شده است
شاعر این مجموعه شعر نیز گفت: سعی کرده که شعرهای ساده‌ای داشته و از نوعی زبان استفاده شود که پیچیده نباشد.

مرتضی زندپور افزود: اگر ابهاماتی در شعر وجود داشته ذاتی بوده است.

این شاعر بوشهری با شعرخوانی به پیشواز رونمایی از کتاب خود رفت.

لازم به ذکر است این برنامه با شعرخوانی شاعران بومی استان بوشهر از جمله هانا دهقانی، اسدا... حمیدی، یاس مزارعی، محمد ابراهیمی، مرجان مدرسی، خانم فقیه، یوسف احمدی، سبحان زنگی و خانم شعبانی همراه شد.
پایگاه اطلاعاتی فرهنگی سیرنگ

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.