صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/27
 
 
لیدرهای تور گردشگری فرانسوی دراستان سیستان و بلوچستان

1397/11/18
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: چهار تور لیدر فرانسوی از روستای جهانی سفال کلپورگان سراوان دیدن کردند.

مجتبی میرحسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گردشگران فرانسوی به منظور آشنایی با مکان های تاریخی و طبیعی سیستان و بلوچستان به این استان سفر کردند.
وی گفت: این چهار گردشگر از جمله تور لیدرهای بزرگ فرانسوی هستند که به منظور شناخت کامل از سیستان و بلوچستان و هدایت تورهای گردشگری به این منطقه سفر کردند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: سفر این گردشگران از زابل شروع و پس از بازدید از روستای جهانی کلپورگان سراوان عازم چابهار شده و پس از بازدید از مناظر طبیعی متعدد این منطقه سفرشان را به این استان خاتمه می دهند.
وی گفت: 20 نفر گردشگر خارجی از کشورهای آلمان، هلند و سوئیس نیز تا آخر بهمن ماه وارد سیستان و بلوچستان خواهند شد.
میرحسینی بیان کرد: یک گروه 12 نفره مستندساز با تجهیزات کامل فردا از تهران وارد سیستان و بلوچستان می شوند و تا 23 بهمن از مناظر تاریخی و دیدنی این استان مستند تهیه خواهند کرد.
وی افزود: 44 نفر فعال گردشگری ایران نیز فردا با قطار وارد زاهدان می شوند و از مناطق دیدنی سیستان و بلوچستان دیدن می کنند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: هدف این گردشگران معرفی استان در فضای مجازی با زبان فارسی و انگلیسی است.
وی اظهار داشت: همچنین فردا 50 نفر گردشگر از هرمزگان به چابهار، کنارک و ایرانشهر سفر خواهند کرد و تا 22 بهمن مهمان مردم این استان هستند.
ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.