صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
تولید 35 درصد صنایع دستی سیستان و بلوچستان توسط عشایر

1397/11/27
مدیر کل امور عشایری سیستان و بلوچستان گفت: جامعه عشایری هم اینک 35 درصد از محصولات صنایع دستی و سوغات با کیفیت این استان را تولید می کنند

حمید طوقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سوزن دوزی، خامه دوزی، سفال و پریوار و خامه دوزی از جمله مهمترین آثار صنایع دستی عشایر سیستان و بلوچستان است که با توجه به برخورداری از کیفیت، ترکیب رنگ، نحوه تولید، خلاقیت و نوآوری بازار پسندی بالایی دارند.
وی افزود: بیش از 90 درصد صنایع دستی عشایر استان توسط بانوان زحمت کش تهیه و به بازار مصرف عرضه می شود.
مدیر کل امور عشایری سیستان و بلوچستان گفت: در راستای حمایت از عشایر استان هم اینک 47 صندوق خرد در بخش های مختلف از جمله صنایع دستی در استان مشغول فعالیت هستند.
طوقی بیان کرد: توانمندسازی زنان عشایری از طریق برنامه های آموزشی و مشارکتی از جمله مهمترین برنامه ها مورد توجه برای ایفای نقش موثرتر این قشر در اقتصاد خانوار است.
به گزارش ایرنا عشایر سیستان و بلوچستان با جمعیت 19 هزار خانوار دارای 900 هزار راس دام هستند.
سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 188 هزار و 222 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بر اساس آمارهای موجود افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
این استان دارای 20 شهرستان است و افزون بر 1300 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.