صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/29
 
 
سوزن دوزی زنان بلوچ در دنیا منحصر به فرد است

1397/11/27
سفیر پاکستان در ایران گفت: سوزن دوزی زنان بلوچ در دنیا منحصر به فرد است و این هنر شناخته شده باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

فعت مسعود روزجمعه در حاشیه جشنواره مد ولباس منطقه آزاد چابهار به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هنرهای محلی نظیر سوزن دوزی های بلوچی نیازمند بازاریابی و حمایت بیشتر هستند.
وی با بیان اینکه جشنواره مد و لباس چابهار با حضور کشورهای مختلف می تواند به معرفی آثار زنان بلوچ کمک کند، خاطرنشان کرد: علاقه مندی زنان بلوچ در ارائه آثار خود قابل تحسین است و حدس می زنم شوق زیادی برای مطرح کردن این هنر در دنیا دارند.
سفیر پاکستان در تهران گفت: با وجود اینکه بسیاری از هنرهای دستی دنیا به فراموشی سپرده شده اند ولی هنر دست سوزن دوزی بلوچی جایگاه خود را از دست نداده و مسئولان بومی نیز برای آن جشنواره ترتیب داده اند و سعی در تجاری سازی آن دارند.
وی با قدردانی از همت منطقه آزاد چابهار و مسئولان ایران برای شناساندن هنر دست زنان سوزن دوز بلوچ خاطرنشان کرد: امروز واقعا از حضور این همه سوزن دوز و علاقه مند خوشحال شدم.
سفیر پاکستان در ایران خواستار معرفی بیشتر تاریخ و تمدن گذشته شد و بر حفظ آن تاکید کرد.
مسعود ادامه داد: جشنواره مد و لباس توانایی ‌های محلی و سنتی را به مردم دنیا و بویژه کشورهای شرکت کننده معرفی می‌ کند.
به گزارش ایرنا، هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور 18 کشور و 200 صنعتگر داخلی و خارجی تا روز یکشنبه 28 بهمن ماه در چابهار در حال برگزاری است.
18 کشور شرکت کننده، طراحان استان های مختلف کشور و طراحان ایرانی ساکن در خارج از کشور در بخش ‌های متعددی از جمله لباس اقوام، کتاب، عروسکخانه، صلح و خلیج فارس و ورک‌ شاپ‌ های آموزشی در این جشنواره حضور دارند.
3043 **
ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.