صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/10/10
 
 
برگزاری اتاق فکر با موضوع « بیان نکات و ایده های برنامه سازی ایام نوروز » در مرکز

1391/12/07
جلسه اتاق فکر برنامه سازی ایام نوروز با محوریت بیان ایده ها و سوژه های برنامه سازی ، نقد و ارزیابی ویژه برنامه های نوروز 1391، نوروز در فرهنگ استانی و چگونگی پرداختن به مصادیق عید نوروز و ... با حضور 7نفر از اساتید و کارشناسان دانشگاه پنجشنبه 05/12/91 در سالن جلسات صدا و سیمای استان برگزار شد.

ثقفی مدیر کل مرکز و رئیس جلسه ضمن عرض تسلیت وفات حضرت معصومه (س) و خوشامدگویی به کارشناسان حاضر در جلسه ،با اشاره به برنامه های نوروز 1391 در شبکه استانی ،هدف از تشکیل این جلسه را ارزیابی و نقد ویژه برنامه نوروز 91 با هدف رفع ضعف ها و تقویت قوت ها در برنامه های مشابه و ارائه ایده ها و سوژه های برنامه سازی ویژه ایام نوروز برشمردند،که این مهم با حضور کارشناسان و صاحبنظران آشنا به فرهنگ نوروز و مردم استان حاصل می گردد.
در این جلسه کارشناسان و اساتید دانشگاه نظرات و پیشنهادهایی در راستای برنامه سازی ایام نوروز ارائه کردند؛از جمله توجه به نقش پژوهش در برنامه سازی، استفاده از عناصر بومی و محلی در برنامه(موسیقی، دکور و ...)، بهره برداری از پیام های نوروز ازجمله تحول درونی افراد، خویشتن یابی و ... ، بازتاب آیین های خراسان جنوبی ویژه نوروز ، توجه به ارتباط بین مفاهیم نوروزی و مفاهیم اسلامی(صله رحم، شادی و نشاط، مهمان نوازی و ...) ، افزایش نشاط در برنامه ها و موارد دیگری را مطرح کردند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.