صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/27
 
 
برگزاری همایش بین‌المللی «تعاملات دانشگاهی و آموزش؛ محور توسعه پایدار ایران و افغانستان» در دانشگاه سیستان و بلوچستان

1397/11/29

دومین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و افغانستان با عنوان «تعاملات دانشگاهی و آموزش،محور توسعه پایدار ایران و افغانستان» اول و دوم اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، با توجه به ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی میان ایران و افغانستان، ایجاد و برقراری ارتباط مستمر و پایدار بین نخبگان علمی و دانشگاهی این دو کشور بزرگ اسلامی و همسایه ضروری است. امروزه مسئولان و متولیان امور اجرایی کشورها نیز به اهمیت آموزش عالی و نقش دانشگاه‌ها در سرعت‌بخشی به فرآیند توسعه پایدار پی برده‌اند و به جایگاه تاثیرگذار دانشگاه از منظر علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعتقاد دارند.

در همین راستا دانشگاه سیستان و بلوچستان بنا دارد با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه‌های افغانستان دومین دور گفت‌وگوهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان را با عنوان «تعاملات دانشگاهی و آموزش؛ محور توسعه پایدار ایران و افغانستان» با حضور دانشگاهیان و متخصصان دو کشور برگزار کند.

هدف از برگزاری این همایش علاوه بر ایجاد همگرایی و افزایش سطح تبادلات علمی و فرهنگی میان متخصصان دو کشور، یافتن راهکارهای مناسب جهت رسیدن به توسعه پایدار و از میان بردن موانع و چالش‌های موجود است.

از دیگر محورهای این همایش می‌توان به نقش آموزش در توسعه بهداشت ایران و افغانستان، نقش آموزش در توسعه امور زنان و ارتقاء فرهنگی و تحول حیات فکری خانواده و جامعه، نقش آموزش در توسعه مهارت، اشتغال پایدار و مولد، صنعت و تولید و تأثیرگذاری در تغییر شرایط موجود، نقش آموزش در تبیین چالش‌ها، فرصت ها و ترسیم چشم‌اندازهای محتمل و ممکن توسعه پایدار و سهم همکاری‌های علمی و فرهنگی دو کشور در رشد و توسعه پایدار اشاره کرد.

علاقه‌مندان می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی به وب‌سایت این همایش به آدرس الکترونیکی http://seminars.usb.ac.ir/iraf97/fa-ir/default.aspx مراجعه کنند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.