صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
توسعه صنعت گردشگری مولفه ای برای توسعه سیستان و بلوچستان

1397/11/30
ئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان گفت: کویر ، دریا، میراث فرهنگی، صنایع دستی، منابع، مرز و غیره هرکدام ممکن است به تنهایی برای استانهای مختلف در بحث گردشگری حایز اهمیت باشد اما سیستان و بلوچستان به تنهایی همه این مولفه ها را دارد.

سلطانعلی میر صبح امروز در همایش ملی گردشگری اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان اظهار کرد: دهمین همایشی است که امسال دانشگاه آزاد برگزار کرده همچنین دو همایش دیگر با عنوان همایش طلاب و مهدویت و همایش انقلاب و دستاوردها از دیگر همایش های این دانشگاه است که برگزار شده است.

وی با تاکید بر اینکه برخی اعلام کردند در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نخواهیم گذاشت جشن انقلاب برگزار شود گفت: در هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستانها دو همایش برگزار شد و ملت ایران به خوبی این چهلمین سال را تکریم کردند.


وی تاکید کرد: نباید نام سیستان و بلوچستان را با عوامل امنیتی بشناسند و همه ما برای از بین بردن چهره منفی استان مسئول هستیم در واقع اگر بخواهیم امنیت را هم در استان بیشتر فراهم کنیم باید روی گردشگری کار کنیم و مولفه ها و جاذبه های استان را به کار گیریم.

وی ادامه داد: کویر ، دریا، میراث فرهنگی، صنایع دستی، منابع، مرز و غیره هرکدام ممکن است به تنهایی برای استانهای مختلف در بحث گردشگری حایز اهمیت باشد اما سیستان و بلوچستان به تنهایی همه این مولفه ها را دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان ادامه داد: نگذاریم از استان چهره خشنی در کشور و دنیا معرفی شود زیرا اقداماتی همچون حوادث اخیر تاثیراتی روانی برای مردم دارد و دود آن به چشم مردم می‌رود و در آستانه سال جدید باید جاذبه ها معرفی شود و نگذاریم چهره استان خشن معرف شود.


وی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی این ظرفیت داخلی را فعال کنیم، حضور گردشگر موجب درآمدزایی مردم میشود و آثار مثبت فکری فرهنگی و اجتماعی دارد و بخش خصوصی و بویژه دانشگاه آزاد میتواند انگیزه را در مسئولین بوجود بیاورد که با استفاده از ظرفیت‌های استان، به توسعه پایدار اندیشیده شود.
خبرگزاری فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.