صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
پیوند سبز کشور‌ها با همایش بین المللی توسعه چابهار

1397/12/05
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، گفت: همایش بین المللی توسعه چابهاربا حضور مهمانانی از ۳۵ کشور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی و استاندار هفتم اسفند ماه در چابهار برگزار می‌شود.

بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، گفت: همایش بین المللی توسعه چابهار در پی اولین نشست کمیته پیگیری اجرایی سازی موافقت نامه سه جانبه ترانزیتی چابهار که سوم دی ماه امسال امضا شد، با حضور مهمانانی از ۳۵ کشور، نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی و استاندار سیستان و بلوچستان هفتم اسفند ماه در مرکز همایش‌های بین المللی چابهار برگزار می‌شود.

بهروز آقایی اظهار کرد: از جمله برنامه‌های جانبی این همایش که با حضور میهمانان، دوشنبه ششم اسفند ماه اجرا می‌شود می‌توان به بازدید از زیرساخت ها، تجهیزات و اسکله‌های طرح توسعه بندر شهید بهشتی و افتتاح ساختمان شماره یک عملیاتی اسکله‌های بندر شهید بهشتی چابهار اشاره کرد.

وی بیان کرد: افتتاح و بهره برداری از ۲+۶ دستگاه مکنده غلات و آغاز عملیات تخلیه کشتی کانتینری با تجهیزات استراتژیک جدید با فرمان وزیر راه و شهرسازی و بازدید دکتر اسلامی از ۵/۲ کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی، از جمله برنامه‌هایی است که ششم اسفند ماه برگزار می‌شود.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهره برداری از افزایش ظرفیت آب شیرین کن بندر شهید بهشتی چابهار، لابراتوار آموزش تخصصی، درمانگاه و رصد خانه کوی مسکونی بندر شهید بهشتی چابهار و کاشت ۵۰ اصله نهال توسط نمایندگان کشور‌های شرکت کننده در این همایش با عنوان پیوند سبز از دیگر برنامه‌های ششم اسفند ماه در چابهار است.
آقایی با اشاره به برنامه‌های همایش بین المللی توسعه چابهار گفت: ارائه سخنرانی جمعی از مسئولان و ذی نفعان، افتتاح نمایشگاه جانبی همایش، رونمایی از کتاب چابهار، پنل پرسش و پاسخ مدیران سازمان بنادر و دریانوردی، منطقه آزاد، گمرک، صمت، قرنطینه و استاندارد از جمله برنامه‌های این همایش است.
وی ادامه داد: تفاهم نامه‌های بخش‌های دولتی و خصوصی و قرارداد‌های سرمایه گذاری نیز در قالب همایش بین المللی توسعه چابهار امضا و مذاکرات بخش‌های دولتی و خصوصی هم در این روز برگزار می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی افزود: معرفی توانمندی‌های بندر چابهار به عنوان پیونده دهنده کشور‌های منطقه، ایجاد ترافیک مسافری دریایی، افزایش ترافیک کالا، سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در زمینه‌های دریایی مشترک میان کشور‌های منطقه دریای عمان و اقیانوس هند و پذیرش و جذب اعضای جدید از دیگر کشور‌ها به توافق نامه چابهار از اهداف برگزاری این همایش بین المللی است.

لازم به ذکر است: دو دستگاه مکنده غلات طی ماه‌های گذشته با حضور «محمد راستاد»، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران جوان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.