صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
تور گردشگران اتریشی وارد سیستان و بلوچستان شد

1397/12/05
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: تور 20 نفره گردشگران اتریشی به منظور بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی صبح امروز/شنبه/ وارد سیستان و بلوچستان شدند.

مجتبی میرحسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردمی شدن گردشگری در سیستان و بلوچستان عامل پایداری این صنعت در استان شده است به گونه ای که حتی حوادث اخیر نتوانست مانع توسعه گردشگری در این خطه از ایران زمین شود.
وی گفت: مقصد سفر این گردشگران از هامون(شمال استان) تا مکران در جنوب سیستان و بلوچستان است.
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: این گردشگران علاوه بر منطقه سیستان از کویرلوت و منطقه گردشگری تفتان نیز بازدید خواهند کرد.
وی هدف از بازدید این گردشگران خارجی به سیستان و بلوچستان را آشنایی با ظرفیت های تاریخی و فرهنگی استان، آیین و رسوم مردم، سبک زندگی روستانشینان، آشنایی با موسیقی محلی و جاذبه های طبیعی و مهمتر از همه آشنایی با مردم استان عنوان کرد.
میرحسینی گفت: گردشگران اتریشی که به مدت هشت روز مهمان این استان هستند در واحدهای بوم گردی اقامت دارند و حتی در برخی از مناطق که اقامتگاه بوم گردی وجود ندارد، خودشان اقدام به برپایی کمپ می کنند.
وی افزود: ورود تور گردشگران خارجی نشان‌ دهنده پایداری و ثبات امنیت در این استان و به ثمر نشستن تلاش ‌های صورت گرفته دولت و مردم برای تحقق شعار «سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری گردشگران داخلی و خارجی» است.
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مشارکت فعال مردم، فعالیت های جوامع محلی و بخش خصوصی در زمینه گردشگری و تبلیغات هدفمند صورت گرفته سبب شده تا امنیت و ظرفیت های فراوان سیستان و بلوچستان به مردم جوامع دیگر معرفی و این استان به یک مقصد و منطقه امن تبدیل شود.
وی گفت: گردشگران داخلی و خارجی بسیاری در روزهای گذشته به منظور آشنایی با ظرفیت های سیستان و بلوچستان وارد این استان شده اند.
ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.