صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
روستای ابتر برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

1397/12/05
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: روستای ابتر شهرستان ایرانشهر از استان سیستان و بلوچستان برگزیده پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شد.

حسین مسگرانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: روستای ابتر از توابع شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان برای تلاش خستگی ناپذیر در گسترش فرهنگ کتابخوانی به عنوان روستای برگزیده دوستدار کتاب در پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شناخته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب هر سال در کشور اجرا می‌شود گفت: بر این اساس هر سال 10 روستا و آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب حمایت از اقدام های انجام شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی است.

در پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، هزار و ۴۰۶ روستای از تمام استان‌های کشور شرکت کردند و پس از داوری‌ این آثار ۵۹ روستا و منطقه عشایری از ۲۱ استان کشور به مرحله نهایی این جشنواره رسیدند که در نهایت روستای ابترشهرستان ایرانشهر از سیستان و بلوچستان جز ۱۰ روستای برگزیده این جشنواره معرفی شد.


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.