صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
ارائه توانمندی های پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

1397/12/08
روز یکشنبه 5 اسفندماه سال جاری دبیر ستاد توسعه سواحل مکران در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان حضور یافت و از نزدیک توانمندی های پارک علم و فناوری استان و ظرفیت های آن در توسعه اقتصاد دانش بنیان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد، بابک نوری، دبیر ستاد توسعه سواحل مکران، ضمن معرفی دبیرخانه این ستاد گفت: این دبیرخانه قسمتی از ستاد توسعه سواحل مکران است که رئیس ستاد، معاون اول رئیس جمهور می باشد و 15 تن از معاونین و وزراء عضو این ستاد هستند. وی افزود: دبیرخانه در ابتدا در وزارت دفاع تشکیل شد چرا که نیروی دریایی اولین مجموعه ای بود که در سواحل مکران حضور پیدا کرد و پس از آن دبیری به وزارت دفاع سپرده شد.

نوری ادامه داد: با این حال این دبیرخانه یک مجموعه فرابخشی است و نقش دبیرخانه برآن است تا دستگاه ها را گردهم بیاورد و بتواند در مجموعه سواحل مکران نقش آفرینی کند.

دبیرستاد توسعه سواحل مکران با اشاره به اهمیت توسعه درون زا اظهار داشت: در دبیرخانه نگاه ما این است که برای اینکه به رشد و نمو برسیم و توسعه همه جانبه داشته باشیم بایستی به جوامع محلی توجه شود. وی با بیان اینکه در حال پیاده سازی توسعه درون زا هستیم، ادامه داد: توسعه درون زا، توسعه ای است که برگرفته از استعدادهای محلی و جامعه محلی باشد. وی افزود: جهت پیاده سازی توسعه درون زا، مشاور عالی به کارگرفته ایم تا استعدادها و توانمندی ها را در توسعه درون زا کشف کند و برنامه عملی ارائه دهد.

شایان ذکر است در ابتدای این بازدید، نوری، دبیر ستاد توسعه سواحل مکران و حسینی، عضو دبیرخانه این ستاد، از ظرفیت ها و توانمندهای پارک در حوزه های مختلف فناوری های نوین و همچنین زیرساخت های توسعه یافته و در حال توسعه فیزیکی، کارآفرینی و فناوری پارک همچون آزمایشگاه های تخصصی، مرکز نوآوری صنایع خلاق، شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک و مرکز رشد، دپارتمان ها و استدیوهای تخصصی، خوشه کسب و کار IT، مرکز تحقیق و نوآوری هنر، مرکز فن آموز و خلاقیت دانش آموزی، فن بازار منطقه ای استان، مرکز خدمات کسب و کار و سایر قسمت های پارک بازدید نمودند.
روابط عمومی پارک علم و فناوری زاهدان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.