صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/06/13
 
 
حضور ۱۶۵ شرکت دانش‌بنیان در البرز

1398/02/02
استان البرز در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان به مقام چهارم کشوری ارتقاء یافت.حضور ۱۶۵ شرکت دانش‌بنیان در البرزبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز البرز، عطاالله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز ضمن اعلام این خبر گفت: پارک علم و فناوری البرز و شرکت‌های مستقر در این پارک همانطور که در سال 97 شاهد موفقیت‌ها بودند در سال 1398 نیز با تلاش بیشتر در این مسیر گام بر می‌دارند تا تلاش‌های بیشتری به ثمر بنشیند و موفقیت‌های بیشتری کسب گردد.

ربانی به رشد و پیشرفت شرکت‌های این پارک اشاره کرد و افزود: تعداد شرکت‌های پارک علم و فناوری البرز که مورد حمایت و پذیرش قرار گرفته‌اند، در حال حاضر به بیش از 150 شرکت رسیده و تعداد شرکت‌های دانش بنیان استان نیز بعد از تهران، اصفهان، خراسان رضوی به رتبه چهارم با حدود 165 شرکت دانش بنیان رسیده که برای استان نوپای البرز بسیار مهم است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز به ظرفیت منابع انسانی و اقتصادی و صنعتی استان البرز اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری هم در راستای بالفعل کردن این ظرفیت‌ها گام بر می‌دارد که خوشبختانه این موفقیت‌ها در ابعاد اشتغال، فروش شرکت‌ها و صادرات آنها کاملا مشهود است که نسبت به سال‌های گذشته قابل توجه است.

وی به تفاهم نامه های خوب پارک علم و فناوری البرز با دستگاه‌ها و سازمان‌ها اشاره کرد و گفت: علاوه بر حمایت‌های استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان خوشبختانه با بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی از جمله اوقاف تفاهم نامه خوبی را امضاء کردیم که این سازمان آمادگی دارد هم زمین در اختیار شرکت‌های فعال در حوزه کشاورزی و دانش بنیان در اختیار دانش آموختگان قرار دهد و هم به آن ها تسهیلات بدهد.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی گفت: یکی از امتیازات پارک علم و فناوری البرز برای شرکت‌های فناور و دانش بنیان قرار داشتن در کنار این مجموعه عظیم علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی است که فرصت‌های خوبی را برای این شرکت‌ها فراهم می‌نماید.

ربانی از تمهیدات لازم برای توسعه فضای فیزیکی برای پارک البرز خبر داد و اعلام کرد: مجموعه دولت برای توسعه فناوری در کشور و از جمله توسعه پارک‌ها و مراکز رشد رشد بودجه بیش از 70 درصدی را پیش بینی و تصویب کرده است.

وی از برنامه‌های این پارک برای توسعه مشاوره‌ها، برگزاری کارگاه‌ها و رویدادها خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در سال 98 با کیفیت و کمیت بیشتر برگزار و دنبال خواهد شد که یکی از این برنامه‌ها برگزاری دوره‌های توانمندسازی با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.