صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
برگزاری نخستین دوره آموزشی سواد فضای مجازی در ایرانشهر

1398/02/07
مسئول سازمان فضای مجازی سراج سیستان و بلوچستان گفت: نخستین دوره آموزشی راهنمایان سواد فضای مجازی جنوب این استان 12 تا 13 اردیبشهت در ایرانشهر برگزار می شود.

سعید دهنوی روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: این همایش با محورهای ضرورت سواد فضای مجازی در هزاره سوم، سواد فضای مجازی و خانواده، مبانی سواد فضای مجازی، ماهواره و تاثیر آن بر سبک زندگی ایران اسلامی، سواد بازی های رایانه ای، فنون سخنوری و امنیت کاربری برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این همایش که برای دومین بار در سیستان و بلوچستان برگزار می شود سه استاد کشوری و سه استاد استانی به آموزش مباحث می پردازند.
مسئول سازمان فضای مجازی سراج سیستان و بلوچستان گفت:استفاده از فضای مجازی به عنوان یک ابزار مدرن ارتباطی به صورت فراگیر روز به روز در حال گسترش است و به تبع آن در ایران نیز با فراهم شدن زیرساخت های لازم استفاده از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به عنوان یک ابزار سریع و آسان ارتباطی تبدیل شده است.
وی افزود: هم اینک سیستان و بلوچستان از نظر ضریب نفوذ اینترنت در رده های آخر کشور است اما از نظر رشد نفوذ اینترنت نخستین استان کشور بحساب می آید.
دهنوی اظهار داشت: با توجه به نبود فرهنگ استفاده از فضای مجازی سازمان فرهنگی سراج برپایی دوره های آموزشی را برای اقشار مختلف در دستور کار قرار داده است.
وی بیان کرد: از آنجاییکه فضای مجازی ابرازیست برای ساخت تمدن نوین، رشد استفاده صحیح از این فضا در جامعه از ضروریات محسوب می شود.
مسئول سازمان فضای مجازی سراج سیستان و بلوچستان ادامه داد: این گرایش بی سابقه مردم به حضور استفاده از فضای مجازی با توجه به ظرفیت ها، خطرات و آسیب های آن می تواند هم فرصت و هم چالش باشد که نیازمند مدیریت صحیح برای تبدیل شدن به یک فرصت خوب برای افراد در حوزه های گوناگون است.
ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.