صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
همایش حذف مالاریا باحضور نماینده سازمان بهداشت جهانی درچابهار

1398/02/07
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: براساس مطالعات موجود در یک سال اخیر تعداد موارد محلی مالاریا در ایران کمتر از 20 مورد بوده که این نشان دهنده اراده و عزم قوی این کشور در حذف مالاریاست

دکتر کریستف هملمن عصر پنجشنبه در همایش روز جهانی مالاریا در چابهار اظهار داشت: پیشرفت های چشمگیری را در جهان شاهد هستیم و برای کاهش بروز و مرگ ناشی از مالاریا همه مسئول هستند و باید همت کنند.
وی بیان کرد: ایران هم اینک در آستانه حذف مالاریاست و باید پشتیبانی فنی سازمان بهداشت جهانی در راستای حذف مالاریا در این کشور تداوم پیدا کند.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران تصریح کرد: سیل و آبگرفتگی های چند ماه اخیر در ایران قربانیان زیادی داشته که بدین منظور سازمان جهانی بهداشت امسال از وزارت بهداشت ایران حمایت بیشتری می کند تا مشکلات و بیماری ها بروز پیدا نکند.
وی با بیان اینکه شعار امسال روز جهانی مالاریا «حذف مالاریا مسئولیت تک تک ما» است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با عمل به این شعار شاهد حذف مالاریا باشیم.
دکتر هملمن گفت: کشورهایی که در سه سال متوالی هیچ مورد بوم زادی نداشته باشند می توانند از سازمان بهداشت جهانی گواهی حذف مالاریا درخواست کنند که در سال 2017 کشورهای پاراگوئه و ازبکستان توانستند این گواهی را دریافت کنند.
وی ادامه داد: دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی، برنامه حذف مالاریا در ایران را دنبال می کند و این یکی از نمونه های خوب در منطقه مدیترانه شرقی است.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران تاکید کرد؛ به صفر رساندن مالاریا در ایران با همیاری همه آغاز شده است و همگان برای پایان دادن به آن باید تلاش کنیم.
وی یادآور شد؛ سایر بخش ها از جمله کشاورزی، نیرو، محیط زیست، تجارت و گردشگری باید به همکاری نزدیک با بخش سلامت ادامه دهند و ظرفیت های خود را برای دستیابی به حذف مالاریا بسیج کنند.*توسعه شاخص های بهداشتی اولویت مهم منطقه آزاد چابهار در سال جدید
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار نیز در این همایش گفت: این شهرستان امروزه به عنوان منطقه راهبردی در سطح جهان شناخته می شود.
عبدالرحیم کردی افزود: به منظور رشد اقتصادی چابهار منطقه آزاد نیاز به سرمایه گذار دارد و برای جذب سرمایه گذار ابتدا باید زیر ساخت ها را فراهم کنیم.
وی افزود از جمله شاخص های مهم برای هر سرمایه گذار شاخص های بهداشتی است به همین منظور منطقه آزاد چابهار همانگونه که تاکنون نگاه ویژه ای به حوزه بهداشت در شهرستان داشته در سال جدید مهمترین اولویت ما حوزه ی بهداشت است.
نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی از مجموعه وزارت بهداشت و درمان در حذف کنترل مالاریا تقدیر کرد و افزود: بهداشت و درمان در توسعه هر منطقه نقش بسزایی دارد.
وی تصریح کرد: چابهار در محور توسعه قرار دارد و این منطقه توجه خاص بهداشت و درمان را می طلبد.
ایران نژاد بر تکمیل و راه‌اندازی پروژه های بهداشتی و درمانی پیرسهراب، پلان، تنگ، زرآباد و تسهیلات زایمانی پیر سهراب و زرآباد تاکید کرد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.