صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/29
 
 
برنامه های هفته سلامت در زابل با شعار غلبه بر دیابت

1398/02/07
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل بیان داشت: برنامه های هفته سلامت شهرستان زابل با شعار غلبه بر دیابت انجام می شود که در این راستا در شهرستان زابل توزیع سیب انجام خواهد شد.

جواد اکبری زاده به خبرنگار ما گفت: دیابت یکی از بیماری های خطرناکی است که در دنیا و در کشور شایع شده است که در این راستا تمامی مردم برای مقابله با آن باید همت مضاعف داشته باشند چرا که این بیماری یکی از دلایل قطع عضو و همچنین نابینایی به شمار می رود.

وی تاکید کرد: برای مبارزه با این بیماری باید مصرف سبزیجات، لبنیات و مواد پروتیینی، افزایش تحرک، پرهیز از دخانیات و جلوگیری از افزایش وزن را در اولویت قرار داد و از مصرف شیرینی و روغن به شدت کاست.

وی تصریح کرد: دیابت دارای علایمی از قبیل تکرر ادرار، احساس عطش و گرسنگی مداوم، تاری دید، خستگی مفرط و بی حسی اندام بوده و عوارض خطرناکی از قبیل نارسایی کلیه، سکته قلبی، سکته مغزی، نابینا شدن را دارد بنابراین نسبت به این بیماری باید به شدت حساس بود.

وی در ادامه به برنامه های هفته سلامت در شهرستان زابل اشاره کرد و گفت: هفته سلامت از اول اردیبهشت آغاز و تا هفتم اردیبهشت ادامه خواهد داشت که در این راستا، دیدار با امام جمعه معزز، افتتاح برنامه های هفته سلامت، غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا، توزیع میوه سیب، نقاشی کودکان بر روی پارچه و پیاده روی از مهم ترین برنامه های در نظر گرفته در این راستا به شمار می رود.

وی با عنوان اینکه، معاونت غذا و دارو، تحقیقات و فناوری، درمان، دانشجویی و فرهنگی در ایام هفته سلامت برنامهای متنوعی برگزار خواهد کرد افزود: برنامه های فوق در شهرستانهای زهک، هیرمند، نیمروز و هامون توسط شبکه های بهداشت و درمان نیز اجراء می شود.
خبرگزاری اوشیدا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.