صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
همایش نوگام گردشگری استان سیستان و بلوچستان

1398/02/08
رویداد نوگام گردشگری از حوزه های صنایع خلاق 4 الی 6 اردیبهشت ماه سال جاری در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

یکی از مزیت ها استان سیستان و بلوچستان جاذبه های گردشگری آن با توجه به اقلیم متنوع و موقعیت ژئوپلیتیک آن می باشد. در همین راستا، اولین رویداد نوگام گردشگری استان به منظور بهینه سازی و ایجاد دپارتمان کسب و کارهای این حوزه از زیرمجموعه های مرکز نوآوری صنایع خلاق مورد توجه قرار گرفت.

در این رویداد 54 ساعته 90 نفر از علاقمندان و صاحبان ایده های نوین در حوزه گردشگری شرکت نمودند. در ابتدا 10 سخنران به بررسی و توضیح 10 چالش در حوزه گردشگری پرداختند. سپس 30 ایده توسط شرکت کنندگان به شیوه آسانسوری ارائه شد و بعد از رای گیری که توسط خود حضار انجام پذیرفت، 9 ایده منتخب اقدام به تشکیل تیم نموده و روند کار تیمی را آغاز کردند. همچنین 6 منتور و یک تسهیلگر، 4 کارگاه آموزشی کسب و کار را به شرکت کنندگان ارائه نمودند.

در پایان، تیم ها پس از پرورش ایده و تکمیل بوم کسب و کار با راهبری و هدایت منتورها، مدل کسب و کار خود را به داوران ارائه دادند که از بین تیم های تشکیل شده، تیم «توریست گیم» با موضوع تجربه گردشگری با استفاده از واقعیت مجازی و تیم «تجربه گردشگری» با موضوع زنده کردن مراسم های سنتی استان با درگیر نمودن عملی گردشگران در آن ها مشترکا حائز مقام اول شدند. تیم «توان تور» با موضوع ارائه خدمات گردشگری به معلولان و جانبازان رتبه دوم را کسب کرد و تیم Map Health با موضوع گردشگری سلامت در حوزه چشم پزشکی حائز رتبه سوم شد.
روابط عمومی پارک علم و فناوری زاهدان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.