صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
نشست رئیس قوه قضائیه با نخبگان ، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان

1398/02/12
دیدار آیت ا... سید ابراهیم رئیسی با دانشجویان، نخبگان ، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان بعد از ظهر چهارشنبه در تالار ملا صدرا برگزار شد.

دکتر غلامرضا رضایی رییس دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت حضور آیت ا... ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و هیئت همراه در جمع نخبگان و اساتید دانشگاه های استان طی سخنانی در مورد پتانسیل های استان ، لزوم توجه به پژوهش و فرصت های مهم استان ابراز داشت : دانشگاه های استان خصوصا دانشگاه های دولتی در حال برنامه ریزی برای پاسخگوئی به نیازهای منطقه ای و بهره برداری از مزیت های نسبی و فرصت های منطقه ای در راستای توسعه استان می باشند.

وی با اشاره به این مهم که فرصت های تحقیق و پژوهش یکی از مهمترین مبانی ارتقا و پویایی هر جامعه‌ای است افزود: استان پهناور سیستان و بلوچستان دارای فرصت های عظیمی مانند فرصت های توریستی و بازرگانی سواحل جنوبی استان ، ظرفیت بی نظیر استان در ترانزیت کالا و فرصت مرزهای گسترده آبی و خاکی با کشورهای همسایه را داراست که نوعا قابلیت بالایی برای توسعه بازرگانی با ایران را دارند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی هم با بیان اینکه ما آمادگی داریم از نظرات و دیدگاه‌های همه صاحب نظران و دانشگاهیان بهره‌مند شویم، تصریح کرد: کارهای دانش بنیان می تواند از صادرات مواد خام جلوگیری ، و ارزش افزوده ایجاد کند.

ایشان افزود: امروز مقالات و پایان نامه هایی که در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تهیه می‌شود نباید در دانشگاه بماند بلکه باید به پیشنهاداتی کاربردی تبدیل شود و چراغ راه برای مجریان و دست اندرکاران کشور باشد.

آیت ا... رییسی با اشاره به وجود 100 هزار دانشجو در سیستان و بلوچستان افزود: این تعداد دانشجو در استان یکی از افتخارات نظام اسلامی و قابلیتی برای توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی است.

رییس دستگاه قضا گفت: این استان می‌تواند در پرتو علم و فناوری و فعالیت‌های دانش بنیان به توسعه همه جانبه به ویژه در زمینه استفاده از انرژی‌های پاک ( باد و خورشید) و گردشگری و صنایع دستی دست یابد.

گفتنی است دکتر غلامرضا رضایی رئیس دانشگاه در ابتدای مراسم طی سخنانی مقدم رئیس قوه قضائیه را به دانشگاه سیستان و بلوچستان گرامی داشت.
روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.