صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
بررسی توانمندیهای پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و ظرفیت های آن در توسعه اقتصاد دانش بنیان

1398/02/15
روز شنبه 14 اردیبهشت ماه سال جاری معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از نزدیک توانمندی های پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و ظرفیت های آن در توسعه اقتصاد دانش بنیان را مورد بررسی قرار داد.

پارک های علم و فناوری مراکزی هستند که عمدتاً در جوار مراکز تحقیقاتی، علمی و دانشگاهی تاسیس شده اند و در راستای تسهیل و تجاری سازی نوآوری ها عمل می کنند. ایجاد پارک‌های علم و فناوری یکی از استراتژی‌های اساسی توسعه کسب و کار منطقه‌ای و ایجاد نواحی نوآور به شمار می رود.

در همین راستا، پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روز شنبه 14 اردیبهشت 1398 از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به عنوان جریان ساز اصلی توسعه فناوری و نظام نوآوری استان بازدید نمود و دستاوردهای پارک در توسعه اقتصاد دانش بنیان را مورد بررسی قرار داد.

در ابتدا، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان مورد بازدید قرار گرفت و از دستاوردهای حاصل شده در حوزه های مختلف پارک همچون مرکز نوآوری صنایع خلاق، مرکز تحقیق و نوآوری هنر، شتابدهنده آهوگ، مرکز فن آموز و خلاقیت دانش آموزی، دپارتمان تولید محتوا، دپارتمان پویانمایی و بازی سازی، استدیوی تخصصی صدا، مجموعه نوآوران، مجموعه کارگاهی فناوران، خوشه کسب و کار IT، مرکز خدمات کسب‌وکار، آزمایشگاه اینترنت اشیاء، آزمایشگاه کشت بافت و همچنین شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد بازدید بعمل آمد.

همچنین در ادامه، سه شتابدهنده مستقر در مجتمع شتابدهی کسب و کارهای نوپا پارک علم و فناوری به تشریح فعالیت های خود پرداختند. شایان ذکر است شتاب‌دهنده «کاتالیزور» در حوزه تخصصی تولید محتوا، شتاب‌دهنده «ماهور» در حوزه تخصصی فین تک و شتاب‌دهنده «نواندیشان رستاک» در حوزه خلاقیت دانش‌آموزی فعالیت می‌کنند.
روابط عمومی پارک علم و فناوری

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.