صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/06/23
 
 
تجلیل از عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و فرزند شهید دوران دفاع مقدس

1398/02/22
با حضور مسئولان بنیاد شهید استان خوزستان و دانشگاه شهید چمران اهواز از دکتر فریبا حیدری زاده عضو هیئت‌علمی گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه و فرزند شهید به مناسبت روز معلم، تجلیل شد.

در این برنامه که ۱۷ اردیبهشت‌ماه از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان و اداره امور شاهد و ایثارگر دانشگاه و با حضور جمعی از دانشجویان این عضو هیئت‌علمی دانشگاه در محل آزمایشگاه شیمی دانشکده علوم برگزار شد، دکتر هوشمند معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیان کرد: جلسه امروز به‌پاس تلاش‌های دکتر حیدری زاده در کسوت معلمی و همچنین ادای احترام به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس و پدر شهیدشان است.
وی افزود: خوشبختانه دکتر حیدری زاده عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با طی کردن مدارج علمی امروز در جایگاه استادی این دانشگاه قرارگرفته‌اند و ما نیز قدردان زحمات ایشان و ازخودگذشتگی‌های پدر بزرگوارشان هستیم.
در ادامه دکتر نورانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان نیز بیان کرد: امروز به دو علت اینجا گرد هم آمده‌ایم؛ ابتدا تقدیر از مقام معلم و تقدیر از سال‌های تلاش دکتر حیدری زاده در عرصه‌های علمی و آموزشی و همچنین قدردانی از ایثارگری‌هایی پدر شهید این استاد دانشگاه که بی‌شک فرزندشان در عرصه‌های علمی ادامه‌دهنده راه وی بوده است.
در ادامه دکتر حیدری زاده عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز درباره نحوه شهادت پدرشان بیان کرد: ایشان در زمان جنگ در پالایشگاه نفت آبادان اشتغال داشتند و در جاده اهواز به آبادان موردحمله نیروهای عراقی قرارگرفته و آنجا مجروح و به اسارت گرفته می‌شوند.
وی ادامه داد: باگذشت چهار سال به دلیل شدت جراحات از اسارت بازگشته و درنهایت نیز براثر همان جراحات به شهادت می‌رسند.
این استاد دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار امیدواری کرد جوانان امروز در سنگر علم و دانش ادامه‌دهنده راه شهدای هشت سال دفاع مقدس باشند.
گفتنی است در پایان دو لوح تقدیر از سوی سید صدرالدین مرتضوی مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه و مهندس فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امر ایثارگران استان خوزستان به دکتر حیدری زاده اهدا شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.