صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/11/27
 
 
برپایی نمایشگاه مجسمه زن شهرسوخته در موزه منطقه‌ای جنوب شرق در زاهدان

1398/02/24
معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: نمایشگاه مجسمه زن صاحب چشم مصنوعی و اسکلت میمون کشف شده از شهر سوخته موزه منطقه جنوب شرق برگزار می‎شود.

مهدی ارباب نیا امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه ها و آغاز هفته میراث فرهنگی نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه های مختلفی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: فراخوان ارسال عکسهای قدیمی سیستان و بلوچستان با موضوعات آثار تاریخی و باستانی، چشم اندازها طبیعی، آداب، رسوم و سنن از برنامه های هفته میراث فرهنگی برگزار شده که مهلت ارسال آثار تا ۲۸ اردیبهشت ماه و مصادف با روز میراث فرهنگی است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره آموزشی تعیین حریم بنا ها با حضور صاحب نظران در حوزه تعیین حریم بناها از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در هفته میراث فرهنگی است.

ارباب نیا بیان کرد: به مناسبت هفته میراث فرهنگی سمینار آشنایی با قوانین میراث فرهنگی نیز با حضور مدیرکل امور حقوقی سازمان برگزار میشود.

وی گفت: نمایش مجسمه زن صاحب چشم مصنوعی و اسکلت میمون کشف شده از شهر سوخته در موزه منطقه جنوب شرق و نیز اجرای موسیقی سنتی و رقص محلی در محوطه موزه منطقه جنوب شرق از دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی است که در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار دارد.

معاون میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: کارگاه کاردستی و آشنایی با سرزمین ایران به همراه نقاشی برای کودکان و نوجوانان نیز در هفته میراث فرهنگی برگزار میشود.


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.