صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/04/26
 
 
گسترش همکاری دانشگاه صنعتی جندی شاپور با معاونت علمی ریاست‌جمهوری

1398/03/21
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همراه استاندار خوزستان از دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول بازدید و با این دانشگاه تفاهم نامه همکاری‌های پژوهشی و فناوری امضا کرد.

‌به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا عصاری، رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور درخصوص امضای تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه به منظور ایجاد همکاری‌های پژوهشی و فناوری با مدت زمان پنج سال امضا می‌شود و با اعلام قبلی یکی از طرفین نیز تفاهم‌نامه فسخ خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه طرفین قرارداد موظف هستند تمام تلاش خود را جهت گسترش توان ملی در راستای رفع معضلات علمی و تحقیقاتی به کار گیرند تا در زمینه صنعت آب، صنایع تبدیلی کشاورزی، انرژی و محیط زیست به خودکفایی ملی دست یابیم.

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در این جلسه به تشریح دو طرح از طرح‌های پیشنهادی اعضای هیأت علمی دانشگاه پرداخت و گفت: ارائه الگوریتم نرم افزار و بانک اطلاعاتی وضعیت ترانسفورماتورهای شبکه با قابلیت پیش بینی دوره زمان توسط دکتر علیرضا ستایش مهر و بررسی کارآیی روش‌های شیمیایی کاهش تبخیر در شرایط اقلیمی سد دز توسط دکتر محمد ذاکر مشفق از طرح‌های پیشنهادی به معاونت علمی ریاست‌جمهوری هستند.

عصاری در ادامه به اختراعات ثبت شده اعضای هیأت علمی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: اختراع سامانه تولید هوای گرم خشک و سالم سازی شیر برای تولید ماست سرشیردار سنتی به روش صنعتی در حال پیوسته، اختراع تولید مونو آمونیوم گلیسریزین از شیرین بیان توسط دکتر حبیب الله عباسی و اختراع فرآیند اکسیداسیون خاک پوششی با هدف کنترل بیماری‌های قارچ دکمه‌ای، همچنین اختراع فرایند استفاده از پسماندهای صنایع کشاورزی در تولید خاک پوششی بستر رشد قارچ دکمه‌ای توسط دکتر نادر رکنی از اختراعاتی است که به ثبت رسیده‌اند و امید است با حمایت معاونت علمی ریاست‌جمهوری از این اختراعات و طرح‌های پیشنهادی، علم نیز به ثروت تبدیل شود.

وی در پایان بیان کرد: امید است که با پذیرش طرح‌های مطرح شده و حمایت همه جانبه دولت و مسئولین شاهد توسعه فعالیت‌های دانشگاه صنعتی جندی شاپور باشیم.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.