صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/03/13
 
 
تولید نرم‌افزار رنگ‌همانندی توسط محققان مازندرانی برای اولین بار در کشور

1398/04/02نرم‌افزار رنگ‌همانندی (نرم‌افزار محاسبه فرمولاسیون رنگ)، برای اولین بار در کشور، توسط محققان پارک علم و فناوری مازندران تولید شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، نرم‌افزار رنگ همانندی، نرم‌افزاری است که با به‌کارگیری از معادلات بین تداخل نور و ذره، می‌تواند فرمولاسیون نهایی برای رسیدن به یک رنگ هدف را محاسبه کند.

مهندس علی تاری، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران در این خصوص گفت: با توجه به کمبود مواد اولیه در بازار و تغییر مداوم تأمین‌کنندگان مواد اولیه، این نرم‌افزار امکان محاسبه فرمولاسیون با مواد جدید را در کمترین زمان ممکن مقدور می‌سازد.

وی افزود: استفاده از این محصول علاوه بر جلوگیری از خروج ارز در خرید محصولات مشابه خارجی، موجب صرفه‌جویی در مواد اولیه وارداتی شده و قطعاً موجب کاهش چند میلیون دلاری خروج ارز از کشور خواهد شد.

وی گفت: با تولید این نرم‌افزار، ایران به‌عنوان پنجمین تولیدکننده نرم‌افزار رنگ همانندی در جهان بعد از کشورهای آمریکا، ژاپن، آلمان و ایتالیا می‌باشد. علاوه بر فروش مستقیم این محصول در بازارهای خارجی، استفاده از این محصول توسط صنایع، موجب وابستگی مشتریان خارجی به محصولات شرکت خواهد شد.

وی موارد استفاده این محصول را در صنایع تولیدکننده رنگ‌های صنعتی و ساختمانی، خودرویی، پودری، چاپ، مستربچ، نساجی، الیاف، دندانپزشکی و استتار نظامی عنوان کرد.


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.