صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/17
 
 
۸۰ هزار و ۹۲۹ نفر داوطلب آزمون سراسری در خوزستان رقابت می‌کنند

1398/04/10
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: ۸۰ هزار و ۹۲۹ نفر داوطلب آزمون سراسری ورود به دانشگاهها در خوزستان رقابت می‌کنند که ۱۳ و ۱۴ تیر ماه در ۲۹ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

دکتر علیرضا جلیلی فر اظهار داشت: از این تعداد ۲۴ هزار و ۷۷۱ نفر در شهرستان اهواز شرکت می‌کنند که ۱۱ هزار و ۷۵۸ نفر در دانشگاه چمران اهواز، چهار و هزار و ۳۵ نفر در جهاد دانشگاهی استان، هفت هزار و ۸۰۸ نفر در مدارس و فضاهای آموزش و پرورش و یک هزار و ۱۷۰ نفر در واحدهای دانشگاه پیام نور در ۲ نوبت صبح و عصر پنجشنبه و جمعه به رقابت می‌پردازند.
وی افزود: در دزفول دانشگاه صنعتی و آموزش و پرورش، آبادان دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش، بهبهان دانشگاه خاتم الانبیا و آموزش و پرورش، در خرمشهر دانشگاه علوم و فنون دریایی و در بقیه شهرستان‌های دیگر استان آموزش و پرورش متولی برگزاری است.
جلیلی فر بیان کرد: امسال تعداد داوطلبان زن در دانشگاه شهید چمران اهواز ۶ هزار و ۷۷۵ نفر و مرد چهار و ۹۸۳ نفر است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: در برخی از رشته‌ها فرایند پذیرفته شدن خارج از آزمون سراسری انجام می‌شود بنابراین برای تعدادی از رشته‌ها نیاز به شرکت در آزمون نیست و متقاضیان تا آخر مرداد فرصت دارند درخواست رشته‌های بدون ازمون را ارائه دهند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.