صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/06/13
 
 
هیچ پژوهشی با پول دولت منتهی به محصول نمی شود

1398/04/30
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تاریخ معاصر در حوزه پژوهشی اشتباهاتی دارد که یکی از آن ها تزریق پول دولتی برای پژوهش بود.

سورنا ستاری با حضور در آئین رونمایی از ۸ داروی جدید درمانی که امروز (۳۰ تیر) در گرمدره کرج برگزار شد، گفت: استان البرز قطب دارویی کشور است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: در حوزه پژوهشی در تاریخ معاصر اشتباهاتی داشته ایم که این اشتباهات در روند پژوهش و تحقیق موثر است.

وی با بیان این مطلب که پژوهشکده های بسیاری در سطح استان البرز وجود دارد که با همراهی و هم افزایی ساختارهای بخش خصوصی و هزینه آن در روند تولید و عرضه اثر گذار است برلزوم روند تولید دانش بنیان تاکید کرد.

ستاری تصریح کرد: در حوزه پژوهش در چند جا اشتباهاتی داشتیم و آن اینکه تصور می کردیم که اگر دولت در پژوهش پول تزریق کند منتهی به محصول می شود ولی تنها در آن شاهد تربیت نیروی انسانی خوب هستیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری توضیح داد: پژوهش چیزی نیست که به صورت صرف وظیفه دولت باشد، بلکه دولت باید مشوقی در این حوزه باشد؛ به استثناء پژوهش هایی که بنا نیست که شکل تجاری داشته باشد.

وی با در نظر گرفتن نیروی انسانی فوق العاده ای که توانایی اشتغالزایی نیروهای دیگر را دارند، مطرح کرد: به صورت تقریبی حدود ۲ هزار انسان اشتغالزا و درآمدزای دانش آموختگان و دانش بنیان داریم که در مدت محدودی می تواند شرکت های خرد و کلان چند صد نفری را برپا کنند.

بیوتکنولوژی شباهت اساسی با ذات کارآفرینی ایرانی دارد

ستاری با تاکید بر جایگاه دانشجویان بیوتیک دانشگاه تهران، عنوان کرد: هر کدام از این جوانان یک ظرفیت و شاخصه حرکتی برای رشد جامعه است و ما باید توانایی این را داشته باشیم که چگونه بدرخشند و اثرگذار باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در پایان با بیان این مطلب که بیوتکنولوژی شباهت اساسی با ذات کارآفرینی ایرانی دارد، خاطرنشان کرد: ایران در حوزه بیوتکنلوژی بیشترین ظرفیت و توانایی را در سطح منطقه دارد و به راحتی می تواند نهضت علمی دانش بنیان را با این سرمایه انسانی فوق العاده توسعه پیدا کنیم.

خبرگزاری شبستان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.