صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/07/09
 
 
برگزاری استارتاپ دانشجویی «کسب آغاز» از سوی جهاددانشگاهی البرز

1398/05/08
استارتاپ دانشجویی «کسب آغاز» با همکاری جهاددانشگاهی البرز و اتاق بازرگانی ۶ مرداد برگزار شد.به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی البرز، ابوالحسن قاسم پور مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی البرز 6 مرداد در حاشیه برگزاری استارتاپ دانشجویی با عنوان «کسب آغاز»، با بیان اینکه جهاددانشگاهی البرز در اتاق بارزگانی البرز فضایی را برای ارتباط صنعت و دانشگاه ایجاد کرده است، اظهار کرد: این ارتباط بیشتر شامل ارتباط اساتید دانشگاه با حوزه صنعت می‌شد.
وی با اشاره به این که کانون دانشجویی ارتباط صنعت با دانشگاه جهت ارتباط دانشجویان با صنعت ایجاد شده است، گفت: این کانون را ایجاد کردیم تا دانشجویان نیز بتوانند از این فضا بهره‌مند شوند .
این مسوول به برگزاری استارتاپ «کسب آغاز» اشاره کرد و گفت: این استارتاپ فرصتی را به دانشجویان می‌دهد تا بتوانند آینده شغلی خود را با فضای خارج از دانشگاه هماهنگ کنند .
مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی البرز تصریح کرد: 83 نفر برای شرکت در این استارتاپ ثبت‌نام کرده‌اند و این امکان ایجاد شده تا ایده‌هایشان را بررسی کنند.
قاسم پور با بیان اینکه این استارتاپ با مدل کاملا ایرانی برگزار شده است، گفت: جهاددانشگاهی با همکاری اتاق البرز فضایی را فراهم کرده تا با کمترین هزینه دانشجویان بتوانند ایده‌های خود را مطرح کنند زیرا استارتاپ هایی که براساس مدل جهانی برگزار می‌شوند بسیار پرهزینه و وقت‌گیر هستند.
وی خاطرنشان کرد: در این استارتاپ ایده‌ها، توانمندی ایده‌سازی و ارزیابی ایده سازی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ارزیابی ایده‌ها افراد توانمند می‌شوند تا طرحی را براساس ایده خود بنویسند و به بازار ارایه دهند تا فضای ورود به دنیای کسب و کار برایشان فراهم شود .
این مسوول بر توانمندسازی ایده‌ها تاکید و اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از ایده‌های ارایه شده قابلیت اجرایی ندارند و غیرواقعی هستند لذا باید ایده‌ها براساس نگاه عملیاتی ارزیابی شوند.
قاسم پور با ابراز تاسف از این که در استان البرز شرکت‌های سرمایه‌گذار و شتاب‌دهنده نداریم، به‌ضرورت حمایت از ایده‌های خلاقانه و کاربردی تاکید کرد و گفت: جهاددانشگاهی استان البرز با ارتباط با شرکت‌های شناخته شده تهران که در این حوزه فعالیت می‌کنند توانسته شرایط عملیاتی کردن برخی از این ایده‌ها را فراهم کند.
بازارکار

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.