صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/03/25
 
 
ایجاد کارخانه نوآوری سیستان و بلوچستان کلید خورد

1398/05/22
معاون علمی وفناوری رییس جمهوری با تاکید بر آماده شدن زیرساختها در استان سیستان و بلوچستان نوید راه اندازی یک کارخانه نوآوری در آینده نزدیک دراین استان داد و گفت:ایجاد کارخانه نوآوری در این منطقه می‌تواند موتور محرک برای اقتصاد دانش‌بنیان استان باشد و به زایشگاه نوآوری‌ها بدل شود .

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در پایان سفر یک روزه خود به منطقه آزاد چابهار، درجمع مدیران ارشد استان سیستان و بلوچستان ومنطقه آزاد چابهارظرفیت‌های استان سیستان و بلوچستان برای پیوستن به زیست‌بوم نوآوری را مناسب خواند. معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه با تمام توان از ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه فناوری و استارتاپ ها حمایت می کنیم تا شاهد رونق زیست بوم فناوری و نوآوری استان باشیم تاکید کرد: بستر لازم برای زیست بوم نوآوری و فناوری با بهره گیری از خلاقیت جوانان فراهم شده است.

کارخانه نوآوری موتور محرک اقتصاد دانش بنیان

ستاری در ادامه ظرفیت های استان را مورد اشاره قرار داد و گفت:باتوجه به وجود استعداد ها و همچنین آماده شدن زیرساختهای موجود مانند مراکز رشد و نوآوری ،پارک علم وفناوری، شتابدهنده ها و نیروی انسانی متخصص،راه اندازی یک کارخانه نوآوری در این منطقه لازم است و این کارخانه می تواند موتور محرک برای اقتصاد دانش‌بنیان استان باشد و به زایشگاه نوآوری‌ها بدل شود. ما نیزبه هر میزان که استان به این موضوع فضا اختصاص دهد از تجهیز و آماده‌سازی آن حمایت می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری باورمندی و انگیزه جوانان ناحیه سیستان و بلوچستان را یکی از ظرفیت‌های مهم برای توسعه پایدار خواند و گفت: کارآفرینان موفق همگی داستان مشابه دارند و از زندگی‌هایی که مشکلات زیادی داشته به موفقیت دست یافته اند. هیچ گاه یک فرد برخاسته از فرهنگ بچه پولداری، به موفقیت در کارآفرینی دست نمی‌یابد و جوانان خلاق جنوب کشور با ویژگی‌های ذاتی خود، جزو برترین‌ها در کارآفرینی هستند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.