صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/05
 
 
برگزاری جشنواره ملی مونسون در چابهار

1398/05/31
جشنواره ملی صنایع دستی، موسیقی و غذایی مونسون با حضور هنرمندان بومی ۱۰ استان در کنار هنرمندان سیستان و بلوچستان از 27 تا 29 مرداد در چایهار برگزار شد.

جشنواره ملی مونسون به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و منطقه آزاد چابهار برای رویداد شدن فصل مونسون ،فصل آب‌وهوای بهاران، هرسال برگزار می‌شود.

فصل مونسون که از اوایل خردادماه آغاز می‌شود، در مردادماه به بهترین ایستگاهش می‌رسد و موجب می‌شود ساحل نشینان سواحل مکران از کنارک، چابهار تا گواتر هوای مطبوع و خنکی را تجربه کنند.
بنا براعلام ستاد برگزاری جشنواره، هنرمندان صنایع دستی،موسیقی و سرآشپزان غذاهای محلی 10 استان در کنار هنرمندان سیستان و بلوچستان از 24 تا 29 مرداد میزبان بازدیدکننده‌ها در سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار بودند.
بنا بر گفته ستاد برگزاری جشنواره، 70 غرفه در قالب نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و هدایا با شرکت صنعتگرانی از مناطق آزاد قشم، اروند و انزلی، استان های کرمان، هرمزگان، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، تهران، سمنان و شهرستان های مختلف استان سیستان و بلوچستان برپاست که صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی خود را به معرض نمایش گذاشتند.


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.